Subaru Impreza III – jaká je jako ojetina?

Pan Aleš by si rád pořídil ojetou Imprezu třetí generace s benzínovým dvoulitrem. Je to dobrá volba?
PORADNA, 18.07.14 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Subaru Impreza

DOTAZ: Hezký den do redakce TipCars. Už dlouho plánuji splnit si svůj sen a koupit nějaké Subaru. Tím vyvoleným se pro mě stala impreza třetí generace. Láká mne především pohon všech kol a poměrně dobré zkušenosti uživatelů. Ročně najezdím do 20 tis. km a upřednostňuji benzínový motor. Rád se svezu svižně, takže mým favoritem je dvoulitr. Má impreza nějaké slabiny, případně vážné závady? Děkuji vám za názor.

S pozdravem Aleš B.


ODPOVĚĎ: Vážený Aleši, pokud se Vám podaří nějaký slušný kousek najít, jděte do toho. Získáte spolehlivé a servisně nenáročné auto s velmi dobrými jízdními vlastnostmi.

Subaru Impreza 2.0R LPG Na první pohled to vypadá jako ideální kombinace, faktem ale je, že u nás si moc zákazníků nezískala. Na důvod, proč tomu tak je, ale odpověď neznám (ano, možná za to částečně může vyšší cena). Vůz je totiž z technického hlediska opravdovým skvostem – pod kapotou pracují ploché boxery, což má příznivý vliv na jízdní vlastnosti, pohonné ústrojí má velmi blízko k tomu použitému ve vyhlášeném foresteru. Je to skutečná čtyřkolka s redukční převodovkou, kterou oceníte například při provozu v kopcovitém terénu nebo pokud byste chtěl někoho vytáhnout ze závěje.

Subaru Impreza 2.0R LPG Všechno je velmi dobře dimenzované, takže při správné údržbě auto vydrží skutečně hodně. K vybranému dvoulitru Vám mohu říci toto – na dynamickou jízdu je jako stvořený, pro výkon je ale potřeba si „dojít“, čemuž odpovídá spotřeba okolo 9 litrů na 100 km. Kvůli svému naladění se příliš dobře necítí ve městě. Klidný řidič udělá dobře, když zvolí základní patnáctistovku.

Čím může benzínová impreza překvapit Vaši peněženku? První série trpěly na vypalující se katalyzátory, což je poměrně drahá závada. Po koupi proto doporučuji navštívit co nejdříve servis, kde lze pomocí diagnostiky zjistit, zdali má vůz nahraný aktualizovaný software v řídicí jednotce. Tím výrobce problém s katalyzátorem vyřešil. Občas se objeví opotřebovaná ložiska kol, případně klepající stabilizátory. Počítejte také s vyšší cenou náhradních dílů.

Pihou na kráse může být koroze pátých dveří (nejsou pozinkované), výrobce tento problém později vyřešil upravením ozdobné lišty, aby neodírala lak.
Subaru si přesto nehraje na to, že je impreza bezúdržbová. Motorový olej doporučuje měnit nejpozději po 15 tis. km, chladicí kapalinu každé dva roky a náplně v diferenciálech po ujetí 60 tis. km.

Co se týká dostupnosti a cen náhradních dílů, neměl by být problém. Přední brzdové kotouče stojí cca 4 tis. Kč, brzdové destičky 1.500 Kč a rozvodová sada vyjde na 10 tisíc.

V inzerci TipCars se nyní nachází více než pět desítek exemplářů, které mají pod kapotou většinou benzínovou patnáctistovku, dvoulitrové verze se mezi nimi ale také najdou. Nejlevnější lze koupit od 130 tis. Kč a najeto mají vozy v průměru 100 tis. km."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist