Tatra představila největší náklaďák v její historii

V našich článcích se až na výjimky věnujeme osobním autům, dnes ale stojí za to představit výrobek domácí značky Tatra. Obr s délkou 18 metrů váží až 90 tun a je největším nákladním autem v historii automobilky.
AKTUALITY, 21.08.15 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Tatra

Kopřivnická Tatra postavila největší nákladní vozidlo v historii českého automobilového průmyslu. Nový nákladní vůz je dlouhý 18 metrů a má osm náprav, z nichž je šest řiditelných. První kus si na zakázku objednala firma Streicher Drilling Technology GmbH z Německa, která na podvozek namontuje vrtnou plošinu.

Speciál Tatra Pojďme si tohoto obra detailněji představit. Speciál na délku měří přesně 18 080 mm, bez nástavby měří na výšku 2 490 mm a široký je rovné tři metry. Páteřový rám vozidla je sešroubován ze dvou kusů v prostoru za třetí nápravou. Přední část je výrobkem Tatry, zadní pochází z Německa.

Zákazník zvolil podvozek s konfigurací pohonu 16x8, výrobce je však připraven nabídnout i verzi s pohonem všech kol 16x16.
Všechny řiditelné nápravy jsou odpruženy vzduchem, každá z nich má nosnost 10 tun. Obouvají pneumatiky 385/65 R22,5. Prostřední dvojice náprav kombinuje odpružení vzduchovými měchy a listovými pery, na pneumatikách o rozměru 315/80 R22,5 ve dvojmontáži díky tomu každá unese až 16 tun.

Speciál Tatra Srdcem nové Tatry je kapalinou chlazený vznětový vidlicový dvanáctiválec Caterpillar C-32 o zdvihovém objemu válců 32 litrů. Jednotka dává výkon 839 kW (1 132 k) a obrovský točivý moment 5 143 Nm. Šestistupňovou automatickou převodovku dodal Allison. Točivý moment motoru je přenášen nejprve do tzv. distribuční přídavné převodovky, která slouží jednak k připojení samotného vrtacího zařízení, jednak pohání druhou přídavnou převodovku integrovanou v nosné rouře podvozku. Ta už prostřednictvím děliče a mezinápravových diferenciálů roztáčí kola první, druhé, čtvrté a páté nápravy. V „boudě“ za kabinou se ukrývá dvojice chladicích bloků udržujících optimální provozní teplotu celého pohonného ústrojí včetně převodovky a hydrauliky.

Osminápravové monstrum Tatra vyvíjela půl roku a počítá se zakázkovou výrobou několika kusů ročně. Domácí automobilka vidí ve speciálních vozidlech svou blízkou budoucnost."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/7
2/7
3/7
4/7
5/7
6/7
7/7


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist