Terrafugia TF-X: budeme brzy létat?

Za oceánem, konkrétně ve společnosti Terrafugia, věří, jediným možným způsobem dopravy v budoucnu je létání. Naplnit tuto vizi by mohl její výrobek TF-X. Co na něj říkáte?
AKTUALITY, 07.08.15 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.

Vozidlo Terrafugia TF-X, vyrobené v rámci projektu Transition, má být prvním létajícím automobilem, o jehož pohon se mají starat hybridní technologie. Koncept čtyřmístného vozu, který bude díky skládacím křídlům možné zaparkovati v garáži u domu, nebo s ním brázdit běžné silnice.

Terrafugia TF-X Jak to ale skutečně dopadne, se dozvíme za osm, možná až za dvanáct let. Tak dlouho by měl podle výrobce trvat vývoj.
Pro pohyb ve vzduchu mají být určené elektromotory s vrtulemi umístěné na koncích křídel. Ovládání jejích sklonu má umožnit vertikální vzlet i přistání, vůz jednoduše vzlétne jako helikoptéra bez nutnosti mít před sebou dlouhou rozjezdovou dráhu – tu byste například v přeplněných městech hledali jen těžko.

Pokud zůstanete na zemi, dopředu vás opět potáhne elektřina „uskladněná“ v akumulátorech. O jejich dobíjení se postará buď benzinový motor o výkonu okolo tří set koní (počítá se s ním především za letu), nebo můžete auto doma připojit do zásuvky. TF-X by mělo za letu dosáhnout maximální rychlosti okolo 320 km/h s doletem nejméně 800 kilometrů.

Terrafugia TF-X Terrafugia slibuje velkou míru bezpečnosti i jednoduché ovládání vozu – potřebné schopnosti k létání prý řidič běžného auta nabere už za pět hodin a pokud by si náhodou nevěděl s řízením rady, bude tu autopilot schopný v případě potřeby automaticky měnit trasu, zvládnout by měl také přistání bez zásahu člověka. V nejhorším scénáři, když by všechna technika selhala, tu bude také systém padáků.

Terrafugia TF-X ještě pomalu není ani na papíře, ale výrobce už má představu o ceně. Běžným autům připoutaným k zemi sice konkurovat nebude, podle všeho by ale auto mohlo stát zhruba tolik, jako nějaká luxusnější limuzína."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist