Textovky už píší i motorkáři (VIDEO)

Práce s telefonem během řízení může být i nebezpečnější než jízda pod vlivem alkoholu, přesto tak pravidelně činí zhruba polovina řidičů automobilů. A zdá se, že ne jen oni. Přiložené video zachycuje esemeskujícího motorkáře.
AKTUALITY, 11.10.15 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.

Většina motoristů řízení automobilu pod vlivem alkoholu jednohlasně odsuzuje. Jako adekvátní trest za toto nezodpovědné chování často navrhují odebrání řidičského průkazu, někteří k tomu přidají i podmínku, aby ho takto proviněný řidič už nikdy nemohl získat. Jen málokterý řidič si ale uvědomuje, že používání mobilního telefonu během řízení je často nebezpečnější než jízda v opilosti.

Telefonování a psaní textových zpráv je pro některé naprostá rutina, výjimkou přestává být i navštěvování sociálních sítí či hraní her. Ani použití Hands-Free problematiku příliš neřeší; je prakticky stejně nebezpečné jako telefonování s přístrojem v ruce. Mozek člověka je totiž schopen najednou zpracovat pouze omezené množství informací. Telefonování za volantem lze přirovnat k situaci, jako by muž řídil po třech dvanáctistupňových pivech nebo žena po dvou až třech „desítkách“.

Máme tu pro vás záznam z policejního stíhání jednoho amerického motorkáře, kterému se zdálo mít za sebou kolonu policejních aut jako vcelku nudné, a zvládal si během toho všeho ještě za řídítky hrát s telefonem. Jeho nebezpečné počínání naštěstí nemělo dlouhého trvání, za chvíli totiž ležel na zemi, kde mu muži zákona spoutali ruce za zády. Jeho počínání ho nejspíše přišlo velmi draho…
"originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist