Tohle je nové Galaxy. Auto pro rodinu za 743 tisíc

Čtvrtá generace rodinného dostavníku jde ve šlépějích předchůdce, automobilka slibuje větší komfort a variabilitu interiéru. Sedm míst je v základu a nechybí ani pohon všech kol.
AKTUALITY, 20.07.15 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Doba, kdy se trojice rodinných MPV VW Sharan, Seat Alhambra a Ford Galaxy podobala jako vejce vejci, je pryč, vzhled novinky se řídí aktuálním designovým stylem značky Ford, pro nějž je typické sofistikované pojetí masky chladiče a la Aston Martin v kombinaci s protaženými světlomety. Galaxy už v základním provedení nabízí sedm plnohodnotných sedadel, sklápění i vyklápění sedadel ve třetí řadě je realizováno jednoduchým stiskem tlačítka. Pod podlahou zavazadlového prostoru se nachází přihrádka s objemem 20 litrů na drobnosti.

Odkládací kapsy ve dveřích pojmou láhev o objemu 1,5 l, zatímco do schránek pod sedadly lze uložit přenosný počítač, knihy nebo občerstvení na cestu. Další odkládací schránky se nacházejí na horní ploše palubní desky a v konzole mezi předními sedadly.

K vyššímu cestovnímu komfortu mají přispět přední multifunkční sedadla s masážní funkcí, ale také zadní náprava „Integral Link“ s odlehčeným hliníkovým zavěšením kol, za příplatek je k dispozici také systém samočinného vyrovnávání světlé výšky.

Ford Galaxy 2015 Ve výbavě nové generace rodinného MPV nechybí asistenční systémy, jako je například hlídání mrtvého úhlu, rozpoznávání dopravních značek, upozornění na vyjetí z jízdního pruhu, adaptivní tempomat a sledování bdělosti řidiče.

Na přání lze mít také multimediální systém Ford SYNC 2 s hlasovým ovládáním, který díky funkci automatického tísňového volání v případě nehody spojí posádku vozu s dispečinkem záchranného systému.

Pod kapotou převažují naftové motory – jedná se o čtyři výkonové verze dvoulitru. Základní dává 120 koní (88 kW), nabídka pokračuje dále verzemi se 150 a 180 koňmi. Vrcholem je varianta 2.0 TDCi Bi-Turbo s dvojitým přeplňováním a výkonem 210 koní (154 kW). Dvě prostřední motorizace je možné vybavit pohonem všech kol.

Zájemci o benzínové agregáty mají na výběr mezi přeplňovanou patnáctistovkou o výkonu 160 koní nebo dvoulitrem, který ze sebe vymáčkne až 240 koní výkonu.

Cenová politika Fordu je následující – základní provedení Trend s benzínovou patnáctistovkou vyjde na 742 990 korun, na opačném konci stojí varianta s motorem 2.0 TDCi Bi-Turbo za cenu 1 067 990 korun. Zajímavostí je sleva patnáct tisíc, pokud se zákazník rozhodne pro pětimístnou galaxy – ano, auto lze koupit i s pěti místy k sezení.

Ford Galaxy IV – shrnutí:
• Design přední části v soudobém stylu s výraznou maskou chladiče
• Nové motory a technika
• Cena od 742 990 Kč

Konkurence

Citroën C4 Grand Picasso
Test Citroen C4 Grand Picasso +bohatší nabídka benzínových motorů
+cena od 523 900 Kč
-v nabídce není pohon 4x4

VW Sharan
Volkswagen Sharan 2015 + bohatší výbava
-dosud neznámá cena"na prvním místě je spokojený čtenář"
1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist