Tohle je nové SUV od Tesly. Má dojezd přes 400 kilometrů!

Model S je ve světě elektromobilů pojem. A zdá se, že americký výrobce elektromobilů dělal všechno proto, aby se jím stal i nový Model X. Odveze až sedm cestujících a baterie vystačí až na 414 kilometrů.
AKTUALITY, 05.10.15 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Tesla Model X

Má to být SUV, ale vypadá spíše jako nějaký nafouklý liftback či MPV. Tak nějak lze charakterizovat proporce modelu X. Ten má zacíleno především na rodiny, jelikož se nabízí v konfiguraci 2+3+2 nebo 2+2+2. K tomu musíme připočítat i velkou prostornost vozu, zavazadla lze ukládat dokonce na tři různá místa – klasicky do kufru, pod přední kapotu a také pod zadní sedadla.

Jistě vás už napadlo, kde se ukrývá srdce každého elektromobilu – akumulátory. Ty se inženýrům povedlo „nasoukat“ pod přední řadu sedadel, kde mimo zásobníku energie slouží také jako zpevnění struktury karoserie. Model X je neobyčejný také kvůli použití zadních výklopných dveří se dvěma klouby. Na jejich otevření vzhůru vám stačí boční odstup pouze 30 centimetrů.

O pohon vozu se vždy stará dvojice elektromotorů, přičemž přední má výkon 190 kW, a zadní může mít buď opět 190, nebo 370 kW. S tím souvisí ohromující hodnota zrychlení z nuly na sto – slabší verze ho zvládne za 4.2 sekundy, silnější provedení s paketem Ludicrous Speed Upgrade ještě o vteřinu rychleji. Pohonné ústrojí čerpá energii z akumulátoru o kapacitě 90 kWh, který má slabší verzi 90D vystačit na ujetí 414 kilometrů, silnější P90D ho „vyšťaví“ o něco dříve – podle Tesly po 402 kilometrech.

Tesla Model X Pokud jde o interiér, zde je jasně vidět inspirace z modelu S. Palubní desce vévodí sedmnáctipalcová dotyková obrazovka, která je vlastně ovládacím prvkem celého vozu. Rozměrné přední sklo se táhne odpředu až za hlavy cestujících v první řadě sedadel.

Tesla Model X Aby nebylo těch novinek málo, umí auto částečně převzít kontrolu nad řízením prostřednictvím radarů a čidel. O čistý vzduch na palubě se zase stará přetlaková klimatizace, která díky funkci „bioweapon defense mode“ dokáže rozpoznat znečištěný vzduch v okolí vozu a zabránit jeho vstupu do kabiny."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist