Toyota Prius III a hodnocení majitele po 10 tis. km

Jestli mi vydržela původní Toyota Corolla Verso současných 210 tis. km bez jediné náhrady původního dílu, tak prius musí zvládnout dvojnásobnou porci km.
RECENZE UŽIVATELŮ, 13.10.15 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Toyota Prius
Značka:Toyota
Model:Prius
Typ:III
Karoserie:hatchback
Objem motoru:1 800
Palivo:hybridní
Rok výroby:2009
Typ řazení:automat
Najeto km při koupi:133 000
Najeto km nyní:143 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:8 měsíců
Průměrná spotřeba:4,3
Poruchy:Ne
Předchozí vozidlo:Toyota Corolla Verso

Auto je po technické stránce ve vynikajícím stavu. Technologie výroby je poměrně složitá, ale vzhledem k tomu, že Toyota tento vůz již vyráběla od roku 1997, se jí podařilo vyvinout téměř velespolehlivé auto. Ony všechny toyoty vyráběné přímo v Japonsku jsou na špičkové úrovni z hlediska poruchovosti. Jak jsem někde četl, tak od doby, co se ve Francii vyrábí Toyota Yaris, tak poruchovost trochu stoupla až na těchto vozech.
Já užívám Toyotu Prius III z r. v. 2009 a jak jsem v infu o vozidle napsal, tak za 8 měsíců jsem s ním najezdil 10 000 km a při průměrné spotřebě 4,3 l jsem ušetřil poměrně hodně peněz proti dřívějšku. Auto je téměř v plné výbavě (nemá xenonová světla, což mi nevadí, neboť projektová mají tak vynikající svítivost, že lze jezdit všude bez dálkových světel, nemá solární panel pro vychlazení auta v letním období, což je u tmavé metalízy auta jako mám já trochu vada, nemá navigační systém, který lze dnes snadno nahradit lepším mobilním telefonem, nemá couvací kameru, což je též jistá vada na autě a ani kožené sedáky a vyhřívané sedačky). Moje auto je dle TP osazeno v letním období 17' koly, na kterých perfekně sedí, ač je podvozek trochu tvrdší na nízkoprofilových pneu, a to 215/45. Na zimní období má 16' kola a pneu 195/60.

Na auto jsem čekal téměř 4 roky, až se dostalo na přijatelnou cenu, a chtěl jsem jedině III. generaci z důvodu lepšího motoru a zajímavějšího exteriéru. Ač tato auta moc lidí nepřitahují, já bych již nikdy nešel do žádného jiného, ať benzínového, nebo i naftového, které má stejnou průměrnou spotřebu paliva, ale vysoké náklady údržby (filtr pevných částic, spojka, alternátor, startér, každých 30 tis. km palivový filtr, vstřikovadla atd.) mi potvrzují můj názor, že Toyota Prius je opravdu to pravé auto, které by mělo alespoň 10 % dnešních řidičů vyzkoušet, a ne psát samé bláboly, že je drahý provoz atd.

S autem se musí řidič naučit jezdit a potom mu bude nejen sloužit bez jakýchkoliv dodatečných nákladů, ale bude i obdivován na mnoha místech republiky, třeba když bude odjíždět z parkoviště u supermarketu na elektrický pohon. Spousta lidí se za tímto autem otočí. Auto nemá nic, co by se rozbilo, má velejednoduchou převodovku, je poměrně tiché, pružné, prostě zajímavé. Já mám řidičský průkaz něco přes 45 roků, odjezdil jsem již za tu dobu v cca 20 autech 800 tis. km bez nehody, jezdil jsem i v minulém režimu vozem, u kterého se bez meziplynu nezařadila rychlost, ale tohle auto je skutečně vrchol všeho, co jsem dosud vlastnil. Věřím, že při dnešních 10 tis. km ročního nájezdu a dalších cca 10-12 let ježdění bude mít auto najetých cca 260 tis. km, což u této technologie vozidla není žádná porce km. Jestli mi vydržela původní Toyota Corolla Verso současných 210 tis. km bez jediné náhrady původního dílu, tak prius musí zvládnout dvojnásobnou porci.

KladyZápory
spolehlivost menší kufr
nízká spotřeba  
tichost  
velmi dobrá akcelerace  
jednoduchost řízení a automatická převodovka  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
1
design
2
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
1.46
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist