Toyota Yaris I - jaká je ojetina za 50 tis. Kč?

Vyplatí se pro manželku koupit 15 let starý Yaris v benzínu za 50 tisíc korun?
PORADNA, 17.05.17 | 12:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Toyota Yaris
DOTAZ: Dobrý den, chci manželce pořídit nějaké malé auto do města. Má to jen na dojíždění do práce, případně do obchodu. Najede s tím pár tisíc kilometrů za rok. Co si myslíte o Yarisu s benzínovým motorem? Rozpočet mám 50 tisíc, to bude pro manželku stačit :) František Mácha

ODPOVĚĎ: Dobrý den Františku. Ano, i za Vámi udávaný rozpočet lze dnes koupit hezký Yaris. Budete ale muset dobře vybírat.
Většina ojetin v této ceně má nájezdy klidně i nad 200 tisíc kilometrů. Což nemusí být primárně špatně. Doporučuji se zaměřit na reálný technický stav konkrétního kousku a upozadit faktory jako jsou rok výroby nebo nájezd. Na trhu jsou aktuálně asi čtyři desítky ojetin s benzínovými motory. Ty jsou v podstatě jen dva (1,5 VVT-i se u nás prakticky nevyskytuje). Motory mají rozvodové řetězy, které vydrží, ale můžete je preventivně vyměnit, stejně jako vodní pumpu. Motorový olej nezapomeňte měnit po roce nebo 15 tis. km.

1,0 VVT-i: Čtyřválcový motor přes svůj malý objem je pro vůz plně dostačující a dokáže mile překvapit. V rychlostech do 110 km/h je poměrně tichý, nad tuto rychlost začíná do kabiny pronikat celkem dost hluku. Agregát má výkon 48, nebo 50 kW, točí na pátý rychlostní stupeň při stovce 3100 ot/min a při stotřicítce 4000 ot/min. Dlouhodobá spotřeba se bude pohybovat mezi 5,7-6,5l/100 kilometrů dle stylu jízdy. Spolehlivost motoru je skvělá, pokud není manželka náročnější řidičkou, motor jí bude vyhovovat.

1,3 VVT-i: Jede o dost lépe, než litrová varianta. Motor má výkony 63, nebo 64 kW, spotřeba je hodně podobná slabšímu motoru. Varianta s výkonem 63 kW se vyráběla do roku 2003, kdy přišel na řadu facelift a nový motor dostal o 1 kW více. Obě verze jsou spolehlivé a právě tento motor by byl mou volbou, pokud bych chtěl s autem častěji jezdit i mimo město.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist