Trendy prodejů automobilů v Evropě a v ČR

U Hyundai byl nejprodávanějším vozem za rok 2012 model i30. Luxusních vozů značky Bentley, bylo prodáno celkem 25.
AKTUALITY, 09.01.13 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Oblíbenou volbou evropských zákazníků automobilky Hyundai byly i modely ix35, i20 a ix20, všechny zkonstruované a vyráběné v Evropě. Modely z evropské výroby se v roce 2012 podílely 70 % na celkovém prodeji značky Hyundai v Evropě.
Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu poznamenal: „Naše vozy ‚made in Europe‘ jsou pro evropské zákazníky velmi přitažlivé. Nabídka vysoké kvality, nízkých emisí a výhodného poměru cena/výkon navíc přivádí ke značce Hyundai nové zákazníky.“

Prodej vozů Hyundai v Evropě i nadále významně přispívá k vynikajícím globálním výsledkům společnosti Hyundai, jejíž celosvětový prodej vzrostl v roce 2012 meziročně o 8,6 % na 4,4 milionu vozů.

V ČR se i přes propady ke konci roku prodávají stále dobře luxusní vozy - např. luxusních vozů značky Bentley, bylo prodáno celkem 25. Největší zájem měli čeští zákazníci o nový model Bentley Continental GT V8 (13 vozů).

U sportovních vozů Porsche, které se v ČR prodávají již od roku 1992, zaznamenal importér v loňském roce rekordní prodeje. Celkem prodal 248 aut. Nejprodávanějším modelem je sportovní SUV Cayenne (151 aut). Modelu 911 se prodalo 45 vozů. Na meziročním navýšení, které činí až 45 %, má největší podíl především nová generace tohoto modelu. Limuzíny Panamera se prodalo 43 vozů a modely Boxster/Cayman si odvezlo celkem 9 zákazníků.

Jak vidí domácí trh zástupci automobilek?

"Český trh je i nadále v rámci Evropy relativně stabilní. Zdá se, že jeho stabilita bude mít dlouhodobější charakter, a v roce 2013 proto neočekáváme žádné zásadní změny ani jedním směrem," říká šéf prodeje Mercedesu Jan Bubeník.

"Český trh nových vozů v porovnání s ostatními zeměmi střední a východní Evropy již několik let nereaguje nijak dramaticky. K výraznějším výkyvům nedochází," popisuje šéf prodeje Volkswagenu Petr Janeba. Pro první pololetí ale očekává pokles prodeje o pět procent.

Že by to mohlo znamenat další pokles cen ve snaze udržet stávající prodejnost, už naznačují slevové akce některých automobilek."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist