Turbobenzín do 200 tisíc korun - Golf nebo Astra?

V dnešní poradně se zaměříme na dvě benzínové motorizace a poradíme, na co si dát při nákupu takových ojetin pozor.
PORADNA, 14.02.17 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf, Opel Astra
Opel Astra J 1,4 Turbo (103 kW) - má hodně podobnou spotřebu (tedy kolem sedmi až osmi litrů) jako 1,6 Turbo a není tak svižný. Zatím se u něj ale nevyskytují žádné opakující se závady, pro které bych tento motor musel zatracovat. Fajn je i fakt, že motor má rozvodový řetěz. Určitě se s ním svezte a sám uvidíte, zda vás přesvědčí. V nabídce ojetin ale nebudete mít mnoho vozů na výběr. V součastosti jde asi o deset kusů, přičemž v nabídce převládají kombíky. Ceny ojetin s tímto motorem startují právě na zmíněné částce 200 tisíc korun, což vnímám jako limitující faktor. Jinak ale osobně hodnotím čtvrtou generaci Astry jako hodně poctivě postavené auto, které má slušnou spolehlivost, dobré jízdní vlastnosti a povedený je i podvozek. Nelíbí se mi vysoká hmotnost auta, která odepsala použitelnost slabších atmosférických motorizací. Někomu se může zdát množství tlačítek na středovém panelu až moc, ale dá se na to zvyknout.

Volkswagen Golf 6. generace 1.4 TSI (90 a 118 kW) – turbodmychadlem přeplňovaný benzínový čtyřválec spojený buď se šestistupňovou mechanickou nebo sedmistupňovou automatickou DSG. Rozvody má hnané řetězem, právě ten je nejčastější příčinou problémů. Měňte jej tedy každých 70-80 tisíc kilometrů. Do golfu šesté generace si můžete pořídit i výkonnější verzi s výkonem 118 kW, která má kromě turbodmychadla navíc i mechanicky poháněný kompresor (twincharger). Bohužel je zde vyšší riziko potenciálních poruch - některé motory mají hodně vysokou spotřebu oleje, někteří majitelé také žehrají na životnost turba. A zde se obracím na čtenáře - pokud máte s tímto 118 kW motorem nějaké osobní zkušenosti, určitě nám je napište do diskuse. Těchto aut není v tuzemských bazarech moc, vybírat můžete z necelé desítky kousků. U 90kW verze je situace radostnější, přičemž převládají pětidveřové hatchbacky. Nevýhodou Golfu při srovnání s Astrou je malinko vyšší cena a enormní zájem zlodějů, což se projeví i na ceně pojistky.

Závěr: Pokud jde o vaše první auto, zaměřil bych se na Astru. Bude levnější, nebude vám vadit nižší výkon motoru a nemusíte se tolik bát nechat ji do rána na ulici.
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist