V ČR je již 5,5 tisíce CNG vozidel

V České republice je již 5,5 tisíce vozidel na stlačený zemní plyn (CNG). Oproti dubnu 2012 se jedná o nárůst téměř 48 procent. Nejvíce meziročně narostl počet osobních a dodávkových vozidel, a to o 52 procent.
NAŠE TÉMA, 23.04.13 | 12:00
hodnocení článku 2.0 b / 1x
vaše hodnocení: 2 b.

„K dubnu 2013 u nás již jezdí pět a půl tisíce CNG vozidel, což představuje meziroční nárůst 47,5 procenta. Od loňského dubna také přibylo 39 CNG městských a linkových autobusů,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV.

„Od letošního ledna do dnešního dne přibylo 10 procent všech CNG vozidel,“ dodává Prokopec. To, že je v oblasti CNG takový nárůst, ale není zase tak překvapující. Vozidla na zemní plyn jsou totiž ekologická, bezpečná a mají i nejlevnější provoz. Jeden kubický metr CNG, který energeticky odpovídá 1 litru benzínu, stojí dnes okolo 18 Kč, a to je ve srovnání s cenou benzínu, kdy jeden litr stojí cca 35 Kč, bezkonkurenční.
Počet registrací nových CNG vozů se za první tři měsíce tohoto roku zvýšil meziročně dvojnásobně a oproti prvnímu kvartálu roku 2011 je dnes rozdíl pětinásobný. Dominantní podíl drží Volkswagen, který ze 151 CNG vozidel registrovaných v letošním roce prodal 69.

Další rozšíření CNG vozidel v ČR podpoří v dubnu uvedený Fiat Panda, který bude k dispozici za 319.000 Kč. Jde v současnosti o třetí nejlevnější CNG model na trhu po dvojici VW up! a Škoda Citigo. V červnu pak bude na český trh uveden VW Golf na CNG a na podzim bude následovat Octavia III."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist