V novém Volvu XC90 se bourá bezpečně

Slova bezpečnost a Volvo k sobě tak nějak neodmyslitelně patří. Důkazem toho jsou nárazové zkoušky nové generace XC90. Ta obstála na výbornou i v těch nejtěžších testech.
AKTUALITY, 25.09.15 | 12:00
hodnocení článku 3.5 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volvo XC90

Volvo XC90 druhé generace bylo představeno teprve nedávno a má před sebou nelehký úkol – navázat na úspěchy svého předchůdce. A výrobce se evidentně hodně snažil. Auto nejen, že dobře jezdí a vypadá, ale také umí znamenitě ochránit posádku v případě nehody.

Od organizace Euro NCAP si odneslo plných pět hvězdiček a nyní excelovalo i ve zkouškách pojišťovacího institutu pro dopravní bezpečnost (IIHS). Nová XC90 získala nejvyšší ocenění Top Safety Pick+, když prokázala vysokou odolnost vůči nárazu a velmi dobře fungující asistenční systémy.

Došlo také na čelní náraz s malým přesahem v rychlosti 64 km/h, což je pro řadu automobilů velmi náročná zkouška. Přitom mnohem více odpovídá nehodám, které se stávají v reálném provozu.

Při pohledu zvenčí to sice vypadá, že se přední část volva tříští na milion kousků, ve skutečnosti ale dělá přesně to, co má – odvádí energii nárazu mimo prostor pro posádku. Ta, obložená airbagy a „uzavřená“ v kleci z ultrapevné oceli, zřejmě vyvázne bez větší úhony.

Plusové body si auto odneslo také za technologii City Safety, s jejíž pomocí umí předcházet čelnímu nárazu. V čelním skle se ukrývá zařízení RACam (radar a kamera) které dokáže mimo ostatních aut reagovat také na chodce a cyklisty.

Přikládáme videozáznam crashtestu."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist