V Ženevě se představí Ford Tourneo Custom Concept

Ford Tourneo Custom Concept předznamenává uvedení nové řady vozů Ford Transit pro přepravu osob.
AKTUALITY, 24.02.12 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Tourneo Custom Concept se vyznačuje mnoha přednostmi, které ho po uživatelské stránce přibližují osobním automobilům. Patří sem zcela nový interiér s kokpitem orientovaným na řidiče, stejně jako kompletně čalouněný prostor pro cestující s kvalitními materiály..

Nový design
Typickými prvky tohoto designu jsou velká lichoběžníková maska, robustní linie boků, rozšířené lemy blatníků a linie bočního prosklení s charakteristickým zlomem v zadní části.

Vzhled konceptu oživuje množství detailů, od chromovaného lemování masky chladiče přes atraktivní LED světlomety až po dynamicky osmnáctipalcová kola z lehkých slitin.

Jako v osobním autě
Prostorově tvarovaná palubní deska obklopuje řidiče a zprostředkovává mu kontakt s technologiemi, které jsou blízce příbuzné těm v osobních automobilech značky Ford. Stejně jako exteriér se také interiér řídí principy kinetického designu, jak je patrné zejména z výrazného klenutí v horní části palubní desky.

Zadní sedadla mají zcela novou konstrukci, která umožňuje jejich přestavení do různých konfigurací, popřípadě vyjmutí z vozu. Díky tomu lze interiér přizpůsobit aktuálním potřebám, ať už pracovním, či spojeným s využitím volného času.


Inteligentní technologie

Ve výbavě koncepční studie pro ženevský autosalon nechybějí následující prvky:

• technologie ECOnetic – úsporná technická řešení v čele se systémem stop-start a inteligentním dobíjením,
• systém SYNC s hlasovým ovládáním – umožňuje připojit a následně hlasem ovládat přenosná elektronická zařízení jako mobilní telefony nebo hudební přehrávače,
• tísňové volání – nová funkce, založená na systému SYNC, poslouží k automatickému kontaktování záchranných složek v případě dopravní nehody,
• vyspělý zádržný systém – čelní, boční i stropní airbagy,
• parkovací kamera – integrovaná do vnitřního zpětného zrcátka,
• varování před neúmyslným opuštěním pruhu a systém sledování bdělosti řidiče – nejmodernější asistenční technologie, které upozorní řidiče, když se nevědomky vychýlí z jízdního pruhu nebo pokud jeho styl jízdy začne vykazovat známky únavy.

Modely nové řady budou – stejně jako koncept – poháněny vylepšenými verzemi vznětového agregátu 2.2 Duratorq TDCi, který bude sériově opatřen systémem stop-start. Ford chce dosáhnout nejnižší homologované spotřeby paliva ve třídě.

K dispozici budou tři varianty nejvyššího výkonu: 74 kW, 92 kW a 114 kW, přičemž všechny pohánějí přední kola prostřednictvím šestistupňové přímo řazené převodovky.
I nová řada nabídne výběr dvou délek rozvoru náprav a několika různých provedení karoserie.

V průběhu roku 2012 představí Ford větší a těžší verze Transitu. Ty se mají prodávat po celém světě včetně Severní Ameriky a budou k dispozici i ve variantě s pohonem zadních kol."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/2
2/2


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist