Vláda začíná podporovat elektromobilitu

Tuto středu podepsal premiér Bohuslav Sobotka s představiteli Sdružení automobilového průmyslu memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR. Na co se můžeme těšit?
AKTUALITY, 14.10.17 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
Podpisem memoranda vyjádřila politická reprezentace, Sdružení automobilového průmyslu i hospodářský sektor podporu digitalizaci, elektromobilům, nabíjecí infrastruktuře i testům autonomních vozidel v reálných podmínkách. Dohoda zahrnuje Akční plán zahrnující celkem 25 opatření, týkajících se stěžejních témat, jakými jsou elektromobilita, autonomní řízení a digitalizace a zahrnuje také průřezová témata jako podpora vzdělávání nebo výzkumu a vývoje.

Konkrétně například autonomnímu řízení bude poskytnuta podpora prostřednictvím cílených podpůrných programů pro výzkum a vývoj. Akční plán dále stanoví, že bude umožněno testování autonomních vozidel za reálných podmínek a na zkušebních tratích. Navíc se Vláda ČR a sdružení AutoSAP dohodly na podpoře a vývoji vozů s alternativními pohony, zejména elektromobilů. K tomu patří mimo jiné výstavba nabíjecí infrastruktury pro elektromobily na území České republiky. Navíc má být podporována oblast digitalizace. Cílem je mimo jiné zajistit pokrytí dopravních cest vysokorychlostním připojením k internetu.

Automobilový průmysl je pilířem české ekonomiky. K tvorbě hrubého domácího produktu země přispívá devíti procenty a přímo či nepřímo zaměstnává přibližně 400 000 lidí a je tak jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů, navíc s rostoucí tendencí. Na automobilový průmysl připadá 25 procent veškerého českého exportu.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist