Volkswagen e-Golf jde do prodeje

Na český trh přichází druhý elektromobil wolfsburské značky. Jeho cena startuje na 899.900 Kč.
AKTUALITY, 11.06.14 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf

E-Golf na první pohled jen stěží rozeznáte od standardního golfu sedmé generace. Odlišuje se pouze drobnostmi, jako jsou například diody LED pro denní svícení nebo modrá barva v logu VW a na dalších detailech.

Ten hlavní rozdíl je v pohonné jednotce, pod kapotou totiž pracuje elektromotor o výkonu 85 kW/115 k. E-Golf s ním zrychlí z 0 na 60 km/h za 4,2 sekundy a dokáže se rozjet až na 140 km/h. S plně nabitou sadou akumulátorů má mít při průměrné spotřebě energie 12,7 kWh/100 km akční rádius až 190 kilometrů. Dojezd má zvyšovat také rekuperace kinetické energie během setrvačné jízdy a brzdění.

Palubní počítač s barevným multifunkčním ukazatelem poskytuje řidiči provozní informace včetně aktuální a průměrné spotřeby energie, stupně rekuperace, zbývajícího dojezdu a úrovně nabití akumulátoru.

Při rychlonabíjení lze 80 % kapacity akumulátoru dosáhnout za půl hodiny, plné nabití akumulátorů standardní domácí nabíječkou zabere přibližně 13 hodin.

Čtyřdveřový e-Golf je nabízen za 899.900 Kč a jeho sériová výbava zahrnuje klimatizaci Climatronic, tempomat, palubní počítač Premium, navigační systém Discover Pro, mobilní informační služby CarNet a systém preventivní ochrany cestujících PreCrash. V ceně jsou i různé asistenční služby. Pokud se například zákazníkovi na cestě vybije akumulátor, Volkswagen zajistí odtah vozu k nejbližší nabíjecí stanici – bezplatně až třikrát za rok během prvních dvou let od data prodeje. Na delší cesty si může zákazník po dobu dvou let zdarma vypůjčit vůz do velikosti golfu s konvenčním pohonem na benzín nebo naftu na 10 dní ročně."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist