Volkswagen Golf 3

Volkswagen Golf je automobilovou stálicí nižší střední třídy. Oblíbený je jako ojetina, dobře se prodává také nový. Jak si ale vede téměř patnáct let starý vůz třetí generace s naftovým motorem? Čím překvapí a čím může zklamat?
RECENZE UŽIVATELŮ, 28.11.07 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf
Značka:Volkswagen
Model:Golf
Typ:3
Bližší označení:GTD
Karoserie:hatchback/3
Obsah motoru:1896
Palivo:nafta
Rok výroby:1993
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:110 568
Najeto km nyní:158 702
Koupen jako:nehavarovaný
Jak dlouho vůz využívám:2 roky
Průměrná spotřeba:5,5l
Poruchy:opotřebené povozkové části, spotřeba oleje
Předchozí vozidlo:Honda Civic
Před dvěma lety jsem zakoupil vůz VW Golf III. generace s turbodieselovým motorem. Už dříve jsem vlasnil jednoho golfa III s benzinovým motorem. Byl přivezen z D, v perfektním stavu a s nešťastným a zastaralým motorem 1,8i - jednobodové vstřikování, mizerný výkon a vysoká spotřeba.

Vlastníte vůz značky Volkswagen? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!

Nyní jsem už dva roky šťastným majitelem golfa III 1,9 GTD 55 kW. Z předchozích zkušeností jsem k vozidlu byl spíše skeptický, nicméně mne mile překvapilo. Nejlepší na celém voze je jistě motor, který má výborný tah od volnoběhu i v rozmezí středních otáček. Spotřeba se drží v rozumné míře. Po městě a při dravější jízde okolo 6 litrů, mimo město při ustálené rychlosti na pátý převodový stupeň i pod 5 litrů. Motor nevyžaduje příliš péče. Zatím byly měněny pouze rozvody a náplně. Je dost hlučný, ale jen do doby, něž se zahřeje na provozní teplotu. Pak ale ztichne téměř na úroveň benzinového motoru.
Předchozí vozidlo Honda Civic ED9 D16Z5 bylo výborné, nicméně servis byl přiliš drahý. Udělal jsem tedy změnu v podobě golfa GTD. Na vozidle jsem měnil všechny čepy - cca 160 Kč/ks i ložiska - cca 800 Kč/ks, tyče řízení - cca 300 Kč/ks, silentbloky - cca 200 Kč/ks a čelní sklo - 2 300 Kč. Ceny dílů mohou prakticky konkurovat dílům felicie.
Výbava je oproti hondě nevalná. Manuální střešní okno, ABS, centrál v klíči, zámek řazení. Není toho mnoho, ale co na vozidle není, nemůže se pokazit. Zvlášť el. výbavu moc nedoporučuji. Stahování okýnek má mizerný systém přes ocelové lanko, které se občas přetrhne.
Závady na vozidle se příliš nevyskytují. Ty nejčastější jsou opotřebená přední náprava, únik motorového a převodového oleje, zkroucené přední kotouče, praskání čelního skla.
Nedostatky: defektní zámky dveří, samovoně se spouštějící a drnčící přední okna, nepřesný palivoměr.
Určitě bych vozidlo doporučil všem těm, kteří chtějí auto s dlouhou životností, robustní konstrukcí, nízkou spotřebou při přijatelném výkonu a výbornou cenou náhradních dílů a servisu. Je to skvělá alternativa například k felicii. navíc získáte více prostoru, nesrovnateně lepší bezpečnost, kvalitnější antikorozní ochranu a celkově lepší svezení. Jako nevýhody bych uvedl vysoké pořizovací ceny oproti konkurenci, mizernou výbavu starších ročníků, nudný design zvenčí i zevnitř a hlavně velmi nepřesný palivoměr, na který se opravdu nedá spoléhat.
Toto vozidlo je mé dvacáté druhé. Zkusil jsem francouzské, japonské, české, italské i jiné německé značky. Pokud bych měl kupovat další vůz, byl by to určitě opět golf s naftovým motorem. Jde o optimání kompromis mezi údržbou, spotřebou a svezením.
KladyZápory
motor cena povinného ručení
spotřeba nepřesný ukazatel paliva
ceny dílů málo výbavy
robusnost ceny ojetin
kvalita zpracování ničím nevýrazné vozidlo

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
3
design
2
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
2
pružnost motoru
3
řazení
4
řízení
3
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
3
celkové hodnocení - průměr:
2.3
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist