Volkswagen Golf III Variant

Auto vyrobené roku 1994 jsem zakoupil v listopadu 2005 za 67 000 Kč. Cena byla nižší než u jiných srovnatelných vozů v té době, ale bylo jasné proč - ošklivá bílá barva s rozstřiky kolem klik u dveří, prasklé čelní sklo od srnky a promáčklá kapota.
RECENZE UŽIVATELŮ, 16.10.07 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf
Značka:Volkswagen
Model:Golf III
Typ:Variant
Karoserie:kombi
Obsah motoru:1897
Palivo:nafta
Rok výroby:1994
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:130 000
Najeto km nyní:165 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:cca 2 roky
Průměrná spotřeba:5 l/100 km
Poruchy:viz text
Předchozí vozidlo:Škoda Favorit 136 L
Stav vozu určitě neodpovídal počtu najetých km dle tachometru (135 000 km), což ale je v ČR naprosto normální i u motorek - bohužel. Podle mne má najeto min. 300 tis. km. U tohoto motoru by ale vyšší počet km neměl vadit.

Vlastníte vůz značky Volkswagen? Podělte se s ostatními o své zkušenosti
ZDE!

Motorově byl bez problémů, na voze byly nové tlumiče a nová váha vzduchu Pierburg, nutná byla výměna čelního skla, pak klasicky olej + filtr a další kapaliny. Spotřeba udávaná prodávajícím +/- 5 l na 100 km, minimum prý bylo asi 4,2 l. Po 2 letech opravdu potvrzuji uvedené - sedí to.
Veškeré vnitřní části byly funkční, rozpadlá byla jen zavírací přihrádka před spolujezdcem. Funkční bylo tedy ABS, dálkové ovládání centrálu, střešní okno/šíbr i elektricky ovládaná zrcátka, manuální nastavení sedadel i pásů, vše svítilo a blikalo, jak má. Jediné, co jsem doposud nezkoušel, byl airbag. :)
Vadila mi bílá barva, na které byly místy vidět rozstřiky (kolem klik dveří), ale i ta hrála roli při ceně. Prvních 1 000 km bylo ujeto záhy, spotřeba udávaná majitelem byla skutečně nízká, nad 5 l/100 km jsem se nedostal. Motor byl nicméně hodně hlučný (srovnáváno jak s octavií TDI 1. i 2. generace, tak s mým původním favoritem), ve volnoběžných otáčkách byly cítit vibrace, palubovka ovšem na rozdíl od Škody Favorit nevydávala zvuky žádné.
Opravy a závady + ceny ND: Po ujetí prvních 2 000 km, asi v prosinci 2005, na mne začala blikat kontrolka stavu chladicí kapaliny. Souběžně s tím i její teplota při jízdě prudce rostla. Chyba byla ve vodní pumpě. Její výměna stála včetně nové kapaliny a seštelování motoru 3 000 Kč.
Stejnou částku jsem dal za výměnu poškozeného čelního skla, žádné čachry s pojišťovnou a odlétajícím štěrkem, cena byla přiměřená za lehce tónované sklo.
V průběhu jara jsem objednal nové letní pneu, 2x nové pirelli dopředu a 2x dozadu starší micheliny 185ky včetně 4 nových disků, celé za 6 000 Kč.
Další kontrolka, se kterou jsem se na jaře seznámil, bylo upozornění, že mám málo brzdové kapaliny. Svítilo to jako ruční brzda, ale méně výrazně. Dolito a odstraněno.
Větší investice na mne čekala po letošním dubnovém výletu na Moravu, kde silnice totálně odrovnaly můj podvozek, čepy a i ložisko v předním kole. Objednal jsem náhradní díly z autorizovaného servisu, cena byla celkem 6 000 Kč. V té době jsem měl najeto cca 10 000 km.
V létě přišla závada v podobě shořelého motorku ventilátoru, takže jsem v autě jako idiot v dešti leštil čelní i boční skla a poté jsem zažil ještě rozlomení části spínací skříňky, takže klíčem jsem otočil, elektrika fungovala, ale nestartovalo to. Motorek stál 500 Kč – z vrakoviště z golfu z roku 1996, teď fičí na 4ku stupeň a ani ho neslyším, oprava spínací skříňky stála korun 1 000. To mne zachránil kamarád, v autorizovaném servisu VW si za to řekli 5 000 Kč bez práce, s tím, že to bude 14 dní trvat. Dotyčný kamarád to opravil šroubovákem a vrtačkou za 45 minut na parkovišti před tím servisem. Pak vše sloužilo, jak má.
Asi po 17 000 km začalo auto při zatížení či přidání plynu kouřit, závada byla odhalena v prasklých trubkách vedoucích k turbu, oprava vyšla na další tisícovku a vše bylo opět v normálu.
Prozatím poslední a dosud nejvyšší investice je za 15 000 Kč, kdy byly vyměněny oba řemeny, kladky, zadřený napínák a řemenice, která již byla hodně vymletá. Dále se měnil olej, filtr a kapalina do chladiče. Auto teď šlape jako hodinky.
Na autu jsem za rok najel 20 000 km, převážnou většinu ve městech a po silnicích 2. a 3. třídy. Spotřeba je již udávaných max. 5 l/100 km, olej neměřitelný. Golf postupně dostal novou baterku VARTA, novou spojku, jiné pneu, nové autorádio a anténu a pravý přední snímač otáček kvůli nefunkčnímu ABS. Rez, která se objevuje na karosérii v oblasti blatníků a prahů, je celkem úspěšně likvidována, ale příští auto už chci pozink.
Golfík mne vozí každý den do práce, o víkendu po městě a v létě po celé republice, kromě špatné baterie a výše popsané závady se spínací skříňkou mne za 2 roky nenechal ve štychu. Pokud už má závadu, dokáže jet dál. Má skvělý kufr, kam se vejde několik jízdních kol a ještě vzadu může někdo sedět. Spotřeba je parádní, motor jede super, což ocenili i řidiči octavií TDI 2. gen a Fordu Mondeo TDCi. V autě se dá pohodlně přespat - po sklopení sedaček vznikne velký prostor. Zatím ho nehodlám prodávat a stesky kolem povinného ručení - lidé, více pátrejte, rozdíly v cenách pro 1,9 motor jsou značné.
KladyZápory
spotřeba rez
obrovský kufr vyšší cena ND
místo na sedadlech  
  
  

Spolehlivost
3
 
Provozní náklady
3
 
Cena náhradních dílů
4
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi nehodnocení
brzdy
3
design
3
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
1
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
3
řízení
2
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
1.84
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).


1/2
2/2


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist