Volkswagen Golf R: nejrychlejší Golf

Volkswagen představil Golf R, nejrychlejší verzi modelu Golf. Nabídne motor s výkonem 300 koní a na sto zrychlí za 5,1 s. Na trhu se objeví v posledním čtvrtletí tohoto roku.
NOVÉ MODELY, 22.08.13 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf

Síla motoru TSI se přenáší na všechna čtyři kola pomocí systému 4MOTION s pátou generací spojky Haldex.

Sportovně založené řidiče potěší vypínatelný stabilizační systém „ESC Sport“. Na přání lze také mít adaptivní regulaci podvozku DCC včetně voliče jízdních režimů s novým módem Race.

Golf R s manuální převodovkou zrychlí z klidu na 100 km/h za 5,1 s, v případě automatické dvouspojkové převodovky DSG je o dvě desetiny sekundy rychlejší. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Oproti předchůdci uvádí výrobce sníženou spotřebu z 8,5 na 7,1 l/100 km.

Golf R je standardně vybaven systémem Start-Stop a funkcí rekuperace kinetické energie, dále má kůží obšitý tříramenný volant, automatickou klimatizaci a rádio s přehrávačem CD a dotykovým displejem.

Na pohled novinka zaujme přepracovanými nárazníky a bočními prahy. Z výrobní linky sjíždí na osmnáctipalcových kolech z lehké slitiny, sériově dodávané jsou bi-xenonové světlomety s LED denním svícením, tmavě červené zadní světlomety LED nebo výfuková soustava se dvěma větvemi zakončenými celkem čtyřmi chromovanými koncovkami. Cestující se uvnitř posadí do sedadel kombinujících tkaninu a Alcantaru."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist