Volkswagen Golf Sportsvan: nástupce Golfu Plus

Větší Golf se představí v průběhu června příštího roku.
AKTUALITY, 07.10.13 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf

Nový Golf Sportsvan má navázat na předchozí generaci modelu Golf Plus. Vůz stojí na modulární podvozkové platformě MQB, na délku měří 4 338 mm a rozvor náprav činí 2 685 mm (o 107 mm více než předchozí Golf Plus).

Výrobce s tímto modelem cílí zejména na mladé rodiny, kterým nabízí zavazadlový prostor o objemu 498 litrů. Praktická jsou posuvná zadní sedadla v rozmezí 180 mm. Jejich posunutím úplně vpřed se zavazadlový prostor zvětší na 585 litrů.

Model Golf Sprotsvan má být rozšířením modelové řady, jeho hlavním posláním je nabídnout větší vnitřní prostor než standardní Golf. Těm, kteří potřebují třetí řadu sedadel nebo převážet více nákladu, je i nadále určen Touran.

TIP: Volkswagen Golf Sportsvan již v předprodeji

Použitá technika se neliší od klasického Golfu sedmé generace. Jedná se o šest pohonných jednotek pokrývajících výkonové spektrum od 63 do 110 kW. Nebude chybět ani úsporná verze dieselu 1.6 TDI s výkonem 81 kW, u níž výrobce uvádí kombinovanou spotřebu 3,7 litru nafty na 100 kilometrů. Všechny motory plní emisní normu Euro 6.

Ve výbavě Golfu Sportsvan nebude chybět asistent pro sledování slepého úhlu, který nabídne i funkci pro bezpečné vyjetí z parkovacího místa. Systém při couvání z parkovacího místa upozorňuje na auta, která se přibližují k zádi vozu, v případě potřeby umí automobil i zabrzdit. Nechybí aktivní regulace podvozku DCC, adaptivní tempomat ACC nebo asistent pro jízdu v jízdním pruhu.

Na bližší informace si prozatím budeme muset počkat.
"na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist