Volkswagen Golf Variant na zemní plyn již v prodeji

Na český trh dorazil Volkswagen Golf Variant s motorizací 1.4 TGI BlueMotion spalující zemní plyn. Jeho cena startuje na 468.900 Kč.
AKTUALITY, 30.01.14 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf

Čtyřválec TGI BlueMotion o výkonu 81 kW/110 k spaluje jak zemní plyn, tak benzín. V případě pohonu na zemní plyn výrobce uvádí spotřebu 3,5 kg CNG/100 km a emisemi CO2 95 g/km. Při průměrné ceně CNG 25,50 Kč/kg (údaje k 1.1.2014; zdroj www.cng.cz) vychází náklady na jízdu na necelých 90 Kč/100 km.

Podle automobilky nečekají na potenciální zájemce o tuto motorizaci žádné ústupky v oblasti komfortu, výkonu nebo z důvodu krátkého dojezdu. Na zásobu plynu v plné nádrži lze ujet přibližně 430 kilometrů. Sériová nádrž na benzín celkový dojezd prodlužuje na téměř 1 400 kilometrů. V České republice je nyní v provozu 51 plnicích stanic CNG.

Motory spalující zemní plyn produkují o 25 % méně emisí CO2 než srovnatelné benzínové motory. Použitím bioplynu je možné emise CO2 snížit dokonce až o 80 %.

Zemní plyn je společně s elektřinou pro koncern Volkswagen jedním z klíčových alternativních paliv. Podle automobilky je to jediný alternativní pohon, který je technicky vyzrálý a ekonomicky realizovatelný ve velkých výrobních počtech a bez větších omezení přináší velké snížení emisí CO2.

Golf není jediným modelem značky, ve kterém je možné mít motor spalující zemní plyn, jednotky TSI EcoFuel můžete najít také v passatu a na CNG může jezdit i nejmenší model up!

Cena plynového golfu Variant začíná na 468.900 Kč (výbava Trendline zahrnuje např. rádio Composition Touch s 5“ dotykovým displejem, čtečkou paměťových karet SD a vstupem Aux-IN, dále automatickou dvouzónovou klimatizaci Climatronic, výškově a podélně nastavitelný tříramenný volant, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, systém rozpoznání únavy řidiče, stabilizační systém ESC, elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS, elektronickou ruční brzdu včetně funkce Auto Hold, funkci start/stop, rekuperaci kinetické energie, 7 airbagů, multikolizní brzdu, elektrické ovládání oken vpředu i vzadu a palubní počítač), první vozy by měly být dodány zákazníkům na přelomu letošního května a června."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist