Volkswagen LT odchází, Crafter přichází

NOVÉ MODELY, 02.12.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen

Tři desetiletí nesly lehké užitkové Volkswageny označení LT. V létě ale přijde nový model pojmenovaný Crafter. Jeho největší verze ve svých útrobách převeze až 17 m krychlových nákladu.

CrafterKomu užitkové vlastnosti Transporteru nestačí, ten je téměř třicet let zvyklý sáhnout po modelu LT. Příští rok v létě ale bude všechno jinak, nový nákladní Volkswagen dostane jméno Crafter. Zákazníci budou moci kombinovat tři rozvory s čtyřmi délkami ložných ploch a třemi výškami střechy. Crafter nejtěžšího kalibru s maximální celkovou povolenou hmotností pět tun uveze až 2670 kg těžký náklad, který může zabírat až 17 m3. Vozy s minimálně prostředním rozvorem a prostřední výškou střechy mají v boku posuvné dveře 1,3 m široké a 1,8 m vysoké.

TIP: PORADNA: Transporter T5

CrafterO pohon se bude starat jeden motor, a to pětiválec 2,5 TDI se vstřikováním common-rail vyladěný na výkon 65 kW (89 k), 80 kW (109 k), 100 kW (136 k) nebo 120 kW (164 k). Všechny verze budou standardně vybaveny filtrem pevných částic. Síla se bude z motoru přenášet přes manuální šestistupňovou převodovku, na přání bude k dispozici i automatizovaná převodovka. Radící páka je už tradičně velice krátká a umístěná na středovém panelu blízko volantu.

TIP: Nový Fiat Doblo a Doblo Cargo

CrafterVe standardní výbavě Crafteru nebude chybět ABS, ESP, dva airbagy, dálkově ovládané centrální zamykání nebo elektrické ovládání oken. Zájemci si budou muset připlatit za výškově a podélně nastavitelný volant nebo boční a hlavové airbagy. Jak jsme již zmiňovali, Crafter se na našem trhu objeví příští rok v létě. Ceny zatím nebyly stanoveny.1/5
2/5
3/5
4/5
5/5


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist