Volkswagen Passat 1,9 TDI a majitelovy zkušenosti

VW Passat B5.5 je skvělý vůz, nenáročný, spolehlivý, dobře zpracovaný, bytelný, mechanicky odolný a karosářský vyspělý.
RECENZE UŽIVATELŮ, 13.06.12 | 12:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Passat
Značka:Volkswagen
Model:Passat
Typ:B5
Karoserie:kombi, VAN, MPV, SUV
Obsah motoru:1.9
Palivo:nafta
Rok výroby:2001
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:130tis
Najeto km nyní:162tis
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:1rok
Průměrná spotřeba:6litrů
Poruchy:žádné
Předchozí vozidlo:Volkswagen Passat

VW Passat,B5.5 je skvělý vůz,nenáročný, spolehlivý, dobře propracovaný, bytelný, mechanicky odolný a karosářský vyspělý. Je vidět že inženýři u zrodu tohoto vozu přemýšleli. Samozřejmě až na pár drobností, kdy spíše nepravidelným servisem a většinou nedobrým zacházením majitelů některé časti zavadnou, např.čidla ABS, je třeba kontrolovat lůžko v tehlici - namazat, případná výměna bude snadná. Brzdy jakbysmet, vyvarovat se špatného oleje, pouze 505 01, castrol EDGE dostačující, nedávat long life, stejně budete dolévat, kazdej motor olej bere, ať chceme nebo ne. A třicet tis je opravdu moc i na filtr. Vůz pravidelně promazávat, ošetřovat..Co motoru se tyče, je lepší volba bez filtru pevných částic s jednoduchou elektonikou.

EKO ventil ERG už tak potřebuje občas vyčistit, stačí koupit za par kaček těsnění co 70tis, rozdělat, mrknout, nic moc špíny tam ale není. Tady zaleží pouze na majiteli, styl jak jezdi, na co jezdi a kolik má auto utočeno. S filtrem je potíž, když se ucpe, je konec. Motory - nevím proč se píše že jsou nekultivované. Zvuk PD je příjemný normální diesel a k tomu tichý projev. U rotačního čerpadla je chod hlučnější, ale to maj starší modely před faceliftem. Povídá se, že starší kusy jsou spolehlivejší, nevím, měl jsem to i to, najel spousty kilometru a ani jedno či druhé žádná potíž. Pouze spotřební díly, jinak srdce motoru, klikovka, pisty, turba,ventily, hlava, nikdy nic..

Za rok jsem s jedním vozem ujel i 70tis. Je pravda, že rotační čerpadlo je plynulejší, PD davá kopanec, má vetší žízeň tak o litr a pak malinko vadne, ale je to pouze pocitové. Ať Octavia, starý či nový Passat, každé je jinak konstruované. B5.5 není na žádné závodění, jede sice fajn, ale v zatáčkách to není ono, to ale obyčejný tatík nepozná, jelikož se to projevuje při razantní jízdě, a náš rychlostně omezený a malý tankodrom k tomu málo svádí. Pokud chcete machrovat a jezdit po dvou, nekupujte tento vůz, je to rodinný pohodlný auťák, s vysokou užitnou hodnotou, třeba 4motion kombi, reprezentativní, dobré na lyze a umí i na chatu dovézt desky. Spotřeba kolem šesti. Lepší auto a ani na trhu není.

Design pochází z roku 97, takže kulatý jako brouk, na tu dobu fajn hezký vozík, bohužel módní trendy hovoří jinak, ale to je na vkusu a fin.rezervě každého soudruha. No mimo jiné já měl asi už tricet pět aut. Dělal jsem je, opravoval, šlechtil, pak jezdil a zase prodal a jelikož ta auta znám jak zevnitř, tak z vrchu, vidím jak konstruktéři přemýšlejí. Zůstal jsem tedy už u Audi a VW. Myslim že Francouzi mají fajnové vino, modu, filmy a sejry, Amici hambáče, Italové fotbal a pizzu, no a spousta Nemeckejch se má taky hodně co učit, no a chlapci ze země vychazejiciho slunce mají nejúžasnější motorky, čili podle všech těch zkušenosti jsem zakotvil..Je to ale jen můj subjektivní názor a kazdej to hold vnímáme jinak... Dan


KladyZápory
Robusnost naprava
mechanicka odolnost Gumovy rozvodovy remen
celkovy vzhled nesportovni vlastnosti
dospele auto nehračičkovy vzhled zadní sterač
užitna hodnota  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
3
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
2
jízdní komfort
1
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
2
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.42
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist