Volkswagen Sharan přijíždí s novými motory a infotainmentem

Až sedmimístný Sharan druhé generace prošel faceliftem. Pod kapotou jsou motory plnící emisní normu Euro 6, rozhraní Android Auto a Apple CarPlay mají proměnit interiér v zábavní centrum.
AKTUALITY, 19.06.15 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Paleta motorů zahrnuje dvě zážehové jednotky TSI a tři turbodiesely TDI. Ve všech případech se jedná o výkonné a zároveň úsporné čtyřválce se čtyřmi ventily na válec, přeplňování turbodmychadlem a přímým vstřikováním. Motory TSI poskytují nejvyšší výkon 110 kW/150 k a 162 kW/220 k. Diesely jsou nabízeny ve výkonových stupních 85 kW/115 k, 110 kW/150 k (pravděpodobněji to bude nejpoptávanější motorizace) a 135 kW/184 k. Vzhledem k přechodu na normu Euro 6 jsou vznětové motory doplněny katalyzátorem SCR.

Všechny varianty modernizovaného Sharanu jsou sériově vybaveny systémem Start-Stop s rekuperací kinetické energie a vyjma nejslabšího dieselu mohou být všechny agregáty kombinovány s automatizovanou šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG, která nově umožňuje úsporný režim setrvačné jízdy (odpojení motoru od převodovky při uvolnění pedálu plynu).

Jak si doba žádá, ani u rodinného dostavníku, jakým Sharan je, nesmí chybět celá armáda asistenčních systémů. K sériové výbavě patří například multikolizní brzda, na přání upozorňuje systém pro sledování situace před vozem Front Assist řidiče na velmi malý odstup od vpředu jedoucího vozidla a v případě potřeby sám začne brzdit. Nechybí adaptivní tempomat ACC, elektrická parkovací brzda je i ve verzích s mechanickou převodovkou rozšířena o funkci Auto Hold, která zabraňuje pohybu stojícího vozidla a zpětnému pohybu při rozjezdu ve svahu.

MPV je nově vybaveno funkcemi Car-Net „App-Connect“ a „Guide & Inform“. Za označením „App-Connect“ se ukrývají rozhraní pro chytré telefony „MirrorLink™“, „Android Auto™“ (Google) a „CarPlay™“ (Apple), jejichž prostřednictvím jsou do informačního a zábavního systému nahrávány nejrůznější aplikace - Apple „CarPlay“ a Google „Android Auto“.

O co více novinek je skryto uvnitř vozu, o té méně se změnil design exteriéru. Sharan dostal v detailech ostřejší rysy, zadní světlomety s výraznějším designem a zákazníci mají na výběr dvě nové barvy karoserie (metalické laky „modrá Hudson Bay“ a „červená Crimson“).

V čem je VW Sharan pro modelový rok 2015 lepší

• Nové motory mají být až o 14,3 procenta úspornější a splňují emisní normu Euro 6
• Nové multimediální systémy a aplikace umožní větší konektivitu s chytrými telefony a tablety
• Bohatší nabídka asistenčních systému v čele s multikolizní brzdou

Hlavní konkurenti:

Ford Galaxy

Ford Galaxy 2015 + lepší jízdní vlastnosti
+ silný diesel 2.0 TDCi Bi-Turbo s výkonem 210 koní (154 kW)
+ třetí řada sedadel se sklápí elektricky
-design přední části po vzoru vozů značky Aston Martin se nemusí líbit každému

Seat Alhambra

Seat Alhambra 2015 -téměř identické dvojče Sharanu -omezená nabídka zábavních systémů"na prvním místě je spokojený čtenář"
1/7
2/7
3/7
4/7
5/7
6/7
7/7


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist