Volkswagen ve Frankfurtu představil Golf Variant ve verzi TGI BlueMotion

Volkswagen představuje svůj model Golf Variant s motorizací TGI, která jezdí na zemní plyn.
AKTUALITY, 19.09.13 | 12:00
hodnocení článku 3.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf

Čtyřválec TGI BlueMotion o výkonu 81 kW/110 k spaluje jak zemní plyn, tak benzín. V případě pohonu na zemní plyn výrobce uvádí spotřebu 3,5 kg CNG/100 km a emisemi CO2 95 g/km. Při průměrné ceně zemního plynu 25,40 Kč/kg k 1.8.2013 (zdroj: www.cng.cz) potom výrobce slibuje náklady na palivo jen 89 Kč na 100 km.

Motory spalující zemní plyn produkují o 25 % méně emisí CO2 než srovnatelné benzínové motory. Použitím bioplynu je možné emise CO2 snížit dokonce až o 80 %.

Podle automobilky nečekají na potenciální zájemce o tuto motorizaci žádné ústupky v oblasti komfortu, výkonu nebo z důvodu krátkého dojezdu. V České republice je nyní v provozu více než 40 plnicích stanic CNG. Na zásobu plynu v plné nádrži lze ujet přibližně 430 kilometrů. Sériová nádrž na benzín celkový dojezd prodlužuje na téměř 1 400 kilometrů.

Zemní plyn je společně s elektřinou pro koncern Volkswagen jedním z klíčových alternativních paliv. Podle automobilky je to jediný alternativní pohon, který je technicky vyzrálý a ekonomicky realizovatelný ve velkých výrobních počtech a bez větších omezení přináší velké snížení emisí CO2.

Golf není jediným modelem značky, ve kterém je možné mít motor spalující zemní plyn, jednotky TSI EcoFuel můžete najít také v Passatu a na CNG může jezdit i nejmenší model Up!"na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist