Volkswagen zavádí výrazné novinky

Rodinný velkoprostorový model Touran patřil až dosud k nejméně nápadným modelům wolsfburské značky. To se má napříště změnit. Až se v inovované podobě dostane v prosinci na český trh, přiveze si s sebou parkovacího asistenta nové generace, který se u evropské automobilky objevuje vůbec poprvé.
AKTUALITY, 13.10.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Touareg
VW TouranJak systém funguje? Pokud řidič hledá místo k zastavení a nejede rychlostí vyšší než 30 km/h, ultrazvukový senzor parkovacího systému detekuje volný prostor po obou bocích auta. Řídící jednotka zároveň podle okamžité polohy vozu vypočítá optimální cestu pro spolehlivé zaparkování. Pak stačí už jen stisknout tlačítko na přístrojové desce. Asistent ukazuje řidiči na displeji počáteční polohu vozu a po zařazení zpátečky auto zavede do parkovacího místa. Jediné, co musí řidič udělat, je ovládat plyn a brzdy. Řízení směru si parkovací asistent obstará sám.

TIP: Převratný motor 1,4 TSI od VW na českém trhu!

Nová maska i motor
VW TouranKromě moderního parkovacího asistenta, jehož cenu automobilka zatím nezveřejnila, bude mít touran bohatší výbavu a také novou příď. Podle nejnovější volkswagenovské módy dostane chromovanou lichoběžníkovou mřížku chladiče, nové nárazníky a "vykrojený" tvar reflektorů.V průběhu roku 2007 bude k dispozici i výkonnější verze zážehového motoru Twincharger s výkonem 125 kW (170 k), která bude mít v touranu svou premiéru. Výkon tohoto maloobjemového čtyřválce, který má unikátní systém přeplňování turbem i kompresorem zároveň, bude sériově přenášen dvojspojkovou převodovkou DSG. Ihned při svém uvedení na trh koncem roku bude nový touran vybaven motorem 1.4 TSI s výkonem 103 kW (140 k), poprvé použitým v Golfu GT.

Více než dva tisíce inovací pro touareg
VW TouaregTaké sportovně-užitkový Volkswagen Touareg prochází modernizací. Automobilka uvedení faceliftovaného modelu slibuje na začátek příštího roku. Touareg dostane stejně jako touran novou masku chladiče a výrazněji tvarované reflektory. Kromě toho výrobce přidává dalších 2300 méně nápadných vylepšení. Mezi nejdůležitějšími je nová generace protiblokovacího systému "ABS Plus", kterou si Volkswagen nechal patentovat. Podle automobilky dokáže zkrátit brzdnou dráhu až o 20 % tím, že "systém kontroly trakce nahrnuje částečky nepevného povrchu pod částečně zablokovaná kola, čímž vytváří jakýsi brzdicí klín, který podstatně zvyšuje intenzitu brzdění".
Modernizovaný touareg dostane také adaptivní tempomat, který dokáže přizpůsobovat rychlost podle vpředu jedoucích vozů. Další příplatkovou výbavou bude varovný systém ve zpětných zrcátkách, který dokáže odhalit i auto jedoucí v "mrtvém úhlu".
Také v touaregu bude mít premiéru zcela nový motor - zážehový vidlicový osmiválec s přímým vstřikováním paliva FSI o výkonu 350 koní.

Autor: TZS
1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist