Volvo ukončilo výrobu první generace XC90

Od roku 2003, kdy toto SUV přišlo na trh, vyjelo z továrny ve švédské Torslandě přes 636 tisíc vozů.
AKTUALITY, 19.07.14 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volvo XC90

Volvo XC90 lze považovat za jednoho z klíčových hráčů kategorie SUV. Švédská automobilka jej vyvíjela dlouhých 12 let, své světové premiéry se vůz dočkal na autosalonu v americkém Detroitu v roce 2002.

Po zahájení prodeje si velmi rychle začalo nacházet své zákazníky, prozatím hlavně na americkém trhu. Bodovalo například prostorným interiérem, kde po složení zadní sedadel vznikla rovná ložná plocha, benzínovými turbomotory a zejména bezpečností.

Pod kapotou vozu bylo možné vybírat z dieselových pětiválců, zážehových šestiválců a později přišel i osmiválcový agregát o objemu 4,4 litru. K dispozici byly manuální i automatické převodovky. Posádku chránilo mnoho bezpečnostních systémů, jako například RSC (Roll Stability Control – ochrana proti převrácení), boční airbagy nebo integrované nastavitelné dětské sedačky. I díky těmto prvkům je Volvo XC90 považováno za jedno z nejbezpečnějších aut.

Po dvanácti letech produkce se automobilka rozhodla domácí výrobu první generace ukončit, za dveřmi totiž už čeká nástupce. Celkem z bran montážní linky vyjelo 636 143 exemplářů, poslední z nich zamíří do továrního muzea.


Volva XC90 se pod označením XC Classics budou ještě nějaký čas vyrábět v Číně. Tyto vozy budou určeny výhradně pro místní trh."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist