VW Golf III 1.8 Variant

Dotaz

Dobrý den!
Uvažuji o koupi ojetého vozu. Kamarád mi doporučil po vlastní zkušenosti VW Golfa III s obsahem do 1.8 v benzínu. Je prý spolehlivý, snadno se opravuje a má levné náhradní díly a ručení. Chtěl bych kombíka, myslíte, že se dá tak za 50 - 60 tisíc koupit něco kloudného? Na co se zaměřit při výběru, aby mi vydržel tak 4 - 5 let a nemusel jsem stále něco opravovat? Kam se obrátit?

Děkuji za radu
Melas
PORADNA, 22.02.07 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf

Odpověď

VW Golf III kombiOsobně souhlasím s názorem vašeho kamaráda, VW Golf III patří mezi velmi povedené a odolné vozy, důvodem je jeho jednoduchá konstrukce, silná pevná karoserie a solidní zpracování vozu.

Motor 1,8 se vyskytoval ve dvou výkonových verzích, 55 a 66 kW, doporučuji silnější verzi, slabší v kombinaci s dlouhými převody neposkytuje optimální dynamiku. Nezaměřoval bych se pouze na motor 1,8 ale v potaz bych bral i jedna šestku s výkonem 55 kW. Stejně jako jedna osmička, není ani tento motor žádným technickým vrcholem, její chod je hrubý, výkon motoru je malý, ale na druhou stranu v jeho jednoduchosti je síla a životnost těchto jednotek je značně vysoká.

Ze záporů Golfa nutno poukázat na vlnící se přední kotouče, poruchové rozdělovače u zážehových motorů, občasné problémy s chlazením zážehových motorů a typické jsou úniky oleje z motoru.


RECENZE OJETIN: Volkswagen Golf III - Dodnes hezký a hlavně bez problémů RECENZE OJETIN: Volkswagen Golf III - Dodnes hezký a hlavně bez problémů 

VW Golf III kombiVýhodu je, jak jsem zmínil výše, jednoduchost v konstrukci vozu, a to ať už se jedná o motory nebo i o podvozek. Většinu dílů na podvozku lze měnit samostatně, ceny dílů jsou velmi nízké, všechny díly lze sehnat v druhovýrobě.

Co se zpracování týká, neměl bych výtek, interiér vozu je přehledný, kvalitně provedený a odolný, prostornost vozu je vzhledem k jeho velikosti dobrá, u verzí kombi je dobře řešený zavazadelník.

Snad největším problémem bude sehnat zachovalý kousek s přijatelným počtem najetých km. Většina Golfů u nás má hodně najetých km a jejich minulost málokdy nebyla svědkem nehody. Chce proto velmi obezřetně vybírat a koupi neuspěchat. U golfa třetí generace bych se nebál ani kusů, co mají najeto 300 tis km, pokud je technický stav dobrý, případně doložený servisní dokumentací, měl by dalších 200 tis km zvládnout.1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist