VW Golf IV - proč se sám nuluje palubní počítač?

Sporadicky - nepravidelne dojde k vynulovaniu údajov na palubnom počítači /poloha 1 aj 2/. Stane sa to aj počas jazdy, ale niekedy to zistím po naštartovaní vozidla po skončení krátkej prestávky.
TECHNICKÁ PORADNA, 01.09.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
Autor dotazu:Štefan Balaj
Značka, model:GOLF IV VARIANT
Bližší označení:1JXO/ALH/SG
Rok výroby:2002
Palivo:nafta
Výkon v kW:66
Kód motoru:ALH 
Popis závady:Sporadicky - nepravidelne dojde k vynulovaniu údajov na palubnom počítači /poloha 1 aj 2/. Stane sa to aj počas jazdy, ale niekedy to zistím po naštartovaní vozidla po skončení krátkej prestávky. Display s červeným podfarbením neustále mení intenzitu - bliká. Neviem, či 'blikanie' nejako súvisí z uvedeným vynulovaním počítača.
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky:Zatiaľ som s tým nič nerobil, následky som nepozoroval. Auto ide /aj pri vynulovaní počas jazdy/ ďalej normálne, zodpovedajúco výkonu 66 kW. Dlhodobá priemerná spotreba cca 4,9 l/100km. Napriek tomu sa mi to nezdá normálne. Môže ísť o nedobrý elektrický kontakt?

Odpověď: toto je další typ elektrické nebo elektronické závady, s kterými člověk v dnešní moderní době musí počítat. I když je to závada s kterou se tak často nesetkáváme, tak si můžeme říci, že je to pravděpodobně způsobeno špatným elektrickým vedením, nebo špatným displayem, kdy palubní display nedostává napájení tak jak by měl a v důsledků výpadku nám display bliká a při úplném výpadku se nám vynuluje. Je to závada na kterou by se měl podívat elektrikář. Může to být banalita a nebo taky věc, kterou člověk bude hledat pěkně dlouho. Někdy opravdu stačí vyndat budíky a zkusit sundat a pročistit kontakty a podívat se jestli je vše na pohled v pořádku. To si člověk může udělat sám než pojede do servisu, pokud si na to netroufáte, tak si raději zajeďte do servisu rovnou, ať se vám na to podívá mechanik. Není taky vyloučené, že budete muset vyměnit celý display. V některých případech se display dá opravit a u nás jsou firmy, které se tímto zabývají. Doporučuji si je najít na internetu a zeptat se na nějaké řešení. Ale špatný display bych řešil až jako poslední a v první řadě bych se podíval na elektrické vedení. Pokud by byl vadný display, tak buď funguje a nebo nefunguje, popřípadě funguje jen z části, ale ne že sem tam bliká. Doporučuji navštívit autoelektrikáře ať vám palubní display proměří a zjistí v čem je problém.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist