VW Golf V - Zelená pro kombi

Pátá generace vozu Volkswagen Golf neměla mít verzi kombi. Koncernoví plánovači soudili, že zákazníkům bude stačit zvýšený hatchback Golf Plus. Jenže ve skutečnosti se ukázalo, že klasický kombík má na trhu nezastupitelné místo.
AKTUALITY, 20.04.07 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VariantKdo byl zvyklý na starší model Golf Variant, hledal zase něco podobného, a místo aby si koupil zvýšený hatchback, často mizel ke konkurenci. Proto se koncern nedávno vrátil ke klasickému kombi (na českém trhu se objeví v polovině roku). Tato změna může něco znamenat i pro Škodu Auto. Nový Golf Variant je blízkým příbuzným Octavie Combi, což poněkud popírá dosavadní taktiku boje proti "kanibalizaci" uvnitř koncernu. Ve Škodě se ale nebojí: "Volkswagen má úplně jinou cílovou skupinu zákazníků," řekl mluvčí mladoboleslavské automobilky Jaroslav Černý.
Bude zajímavé sledovat, zda změna platí také naopak. První generace vozu Škoda Superb nedostala variantu kombi, a to hlavně proto, že by mohla "kanibalizovat" model VW Passat Variant. Ale teď, když se vedle Octavie Combi vyrábí Golf Variant, by se Škoda mohla odvážit nabídnout Superb Combi. Množí se náznaky, že o tom v rámci chystané druhé generace přinejmenším uvažuje.

TIP: Novinky ze světa aut za poslední týdenAutor: TZS


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist