VW POLO - co způsobuje hučení v převodovce?

Po výměně celé převodovky, kvůli závadě ložiska na hlavním hřídeli, se závada po cca 45 000 km objevila znovu.
TECHNICKÁ PORADNA, 26.05.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
Autor dotazu:Miloš Zummer
Značka, model:VW POLO VW 6NAEF2T 1.9 D
Bližší označení:Třídveřový
Rok výroby:1996
Palivo:Diesel
Výkon v kW:47
Kód motoru:WVWZZZ6NZVW073353
Popis závady:Před dvěma roky mi servis vyměnil celou převodovku,kvůli závadě ložiska na hlavním hřídeli.V té době bylo na tachometru cca 100.000km. Oprava stála cca 56.000,-Kč. Převodovka byla od výrobce -výměna kus za kus.

Nyní mám na tachometru najeto téměř 145.000km a převodovka při jízdě vyšší rychlostí (na dálnici) začíná opět 'zpívat' - ozývá se vyšší kolísavý zvuk stejný,jako když začalo 'odcházet' ložisko v původní převodovce.

Řídím od mládí a vzhledem k tomu,že si kvůli spotřebě stále vedu zápisy v sešitě,vím že jsem najezdil již vice než jeden a čtvrt milionu kilometrů. Je mi 66 let.Jezdím běžným tempem,žádné prudké rozjezdy a pískání pneumatik,autu se snažím vyhovět a 'netrápit' je,řadím včas. Zatížení převážně jednou - dvěma osobami, občas používám malý přívěs.vozík k přepravě neskladných nákladů (sekačka na trávu,křeslo,skříňka-nic náročného).

Auto je nyní po STK, (vše až na převodovku a prosakujícího čidla na vstřik.čerpadle je originální), bez jakékoli větší opravy,pouze vyměněny brzd.destičky,seříz.sbíhavost,nové pneu. Podle slov technika v STK : Naprosto pohodové auto!

Nejde mi proto do hlavy,proč se porucha ložiska v převodovce opakuje (podle servisu jde o stejný problém)!
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 

Odpověď: Závada na převodovce není zas tak častá jako ostatní typy závad a pokud se už něco stane, tak je to většinou za hodně peněz. Tento typ poruchy vypadá celkem jasně - špatné ložisko na hřídeli, ale pokud se to stalo již podruhé, tak je to přinejmenším divné. Pokud můžu poradit, tak již u první závady ložiska byla asi chyba jít do značkového servisu kde se nebudou zdržovat nějakou opravou, ale rovnou Vám díl vymění i když by oprava vyšla mnohonásobně levněji a dělá se to běžně. Neříkám, že všechno jde opravit, ale pokud to bylo ložisko, tak určitě ano. Moje zkušenost u značkových servisů je opravdu taková, že se vše vyměňuje a nic neopravuje. Zvlášť pokud máte tak staré auto jako je toto, tak bych se určitě poradil v několika servisech (neznačkových) a až pak bych jednal. U převodovky není moc možností, co by mohlo chybu způsobovat. Ložisko odejde buď proto, že je vadný kus, nadměrným opotřebením, nebo tak, že v převodovce není olej a nebo je ho tam málo. Jako první věc bych doporučil podívat se na olej, který je častou příčinou zničení převodovky nebo jejich částí. Vzhledem k tomu, že s autem nejezdíte "jako závodník" ani není nějak nadměrně zatěžováno, tak je to opravdu podivné. Další věc, která mě ještě napadla je, že Vám starou převodovku opravili dali nějaké nové ložisko a tu novou si nechali. Ovšem nechci nikoho obviňovat, ale nebyl by to první ani poslední případ. Pokud máte ovšem jistotu, že převodovka byla nová tak bych toto vyloučil. Jen tím chci naznačit, aby si lidé kontrolovali to, co jim do automobilu montují a zapamatovali si, že určitě neplatí heslo: Originál servis je nejlepší servis. To v žádném případě není pravda. Doporučená oprava v tomto případě je zkrátka, výměna ložiska nikoliv výměna převodovky.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist