VW představil vůz "do města"

Volkswagen včera na frankfurtském autosalonu představil koncept svého malého vozu do města, který nazývá "Up!". Šéf koncernu Martin Wirterkorn říká, že auto se bude vyrábět v Evropě - dost možná ve východní.
AKTUALITY, 13.09.07 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen
Autosalon Frankfurt 2007"Koncept vystavujeme, abychom otestovali případný zájem. Je 3,45 metru dlouhý, má vzrušující tvary, motor vzadu a zadní pohon," říká Winterkorn.

Kolik bude stát?
Cenovou rozvahu jsme ještě nedělali. Půjde ale o čtyřmístnou částku. Cena nebyla hlavní výzvou, která byla na začátku projektu. Daleko více jde o to, stvořit následovníka pro Volkswagen Lupo a Seat Arosa. To znamená mít malé, praktické auto s dostatečným zavazadlovým prostorem pro potřeby řidičů ve velkých městech.

Proč má motor vzadu? Je to vzpomínka na "brouka"?
Z cenových důvodů. Je-li vzadu větší váha, nepotřebuje auto posilovač řízení. Roli hraje i ohled na bezpečnost chodců. S předním motorem potřebujete, aby auto trčelo dopředu. U tak malého auta by to ani nevypadalo dobře.

Kde se bude tohle auto prodávat?
Bude verze pro Evropu a jedna pro tzv. prahové země. Ta bude mít nanejvýš tříválcový motor. Stát by měla kolem šesti tisíc eur.

Kde se bude vůz vyrábět?
Budeme ho zřejmě dělat v Evropě, v každém případě na místě, které bude schopno nabídnout v interní soutěži nejnižší náklady.

Mluvíte o východní Evropě?
Může být.

Autor: TZS
1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist