Vybíráme vůz pro tři autosedačky

Dotaz

Dobrý den,
chystám se koupit rodinný vůz kam bych potřebovala dát 3 autosedačky. Zároveň je jedno z mých dětí postižené, tak bych uvítala vyšší auto ( lépe se mi dává do autosedačky). Pak je tu další potíž- vzhledem k postižení syna budu stále vozit kočárek nebo vozík,takže potřebuji větší kufr. Naše rodina je velká a tak by se opravdu hodilo 7 sedaček. Upřednostnila bych diesel,ale pokud to bude benzín nevadí. Asi vás při mých požadavcích zajímá cena - je to 300 -350 tis. Za každou radu budu vděčná.
Díky, Nina Balážová
PORADNA, 18.08.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Odpověď

VW TouranDobrý den,
problém třech nezávislých sedaček a dalšího možného zavazadlového prostoru řeší hodně lidí. Kategorie sedmimístných MPV je celkem hodně oblíbená. Při zvolení klasických modelů jako VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra, Renault Espace se dostáváme do situace buď a nebo. Buď 7 míst a skoro žádný zavazadlový prostor, nebo 5 míst a více prostoru. Stejný problém trápí i menší příbuzné jako Opel Zafira, VW Touran či Renault Scenic. Poslední jmenovaný se dodává v pětimístné verzi, VW Touran je u novějších modelů v 7 místech, Opel Zafira je průkopníkem 7 míst a se svým systémem Flex 7 byl pionýrem této kategorie.
Ve Vašem případě jsou možnosti – Renault Grand Espace, Chrysler Grand Voyager a nebo zvolit rovnou vícemístný automobil dodávkového typu s šestimístným obsazením a opravdu velkým zavazadlovým prostorem. Hodně lidí to Renault Scénictakto řeší, nicméně toto řešení má své nevýhody. Jsou to velikost – vnitřní velikost je vykoupena vnější velikostí a každodenní parkování v centru města se může stát noční můrou. Většina šestimístných dodávek je vybavena základní výbavou, pokud si chcete dopřát vyšší standart je lepší si pořídit 9 místný dodávkový automobil typu např. VW Caravelle, Opel Vivaro, Renault Trafic. Při rozhodování bychom si měli položit otázku, zda jsme schopni využít potenciál takového užitkového vozidla. Jako výhodu bych viděl ve Vašem případě boční šoupací dveře. Rozhodně bude lepší přístup z boku při dávání syna do sedačky. Ze zkušenosti vím, že právě při převážení vozíků či kočárků a manipulaci zvláště větších dětí do sedaček si rodiče chválí boční šoupačky a hojně využívají užitkových verzí Renaultu Kangoo nebo Peugeot Partner či Citroen Berlingo. I tyto automobily se dají sehnat s vysokým stupněm výbavy, jen nenabízejí sedm míst.
Naše úvahy se dají tedy rozdělit do několika skupin. Začněme od těch nejmenších. Jednou skupinou může být spojení šoupací dveře + pět míst + zavazadlový prostor – Berlingo, Partner, Kangoo. U těchto automobilů je rozšířená motorizace 1,4 benzin. Myslím, že dostatečně pokrývá potřeby tohoto automobilu a zároveň není nijak žíznivý. Dieselové verze jsou úsporné, mají jen nevýhodu relativně vysokého povinného ručení a při průměrném rodinném využití benzinová verze bohatě stačí. Druhou skupinou je spojení šoupací dveře + 6 míst + velký Opel Vivaro r.v.2006zavazadlový prostor – dodávkové typy jako Transporter či luxusně vybavená Caravelle, Vivaro Trafic – zde se dá doporučit jako u každé dodávky určitě dieselový agregát. Je to i z hlediska další prodejnosti. Například mnoho 9 místných Transitů je s benzinovým motorem, při následném prodeji ale nový zákazník sáhne spíše po dieselu. A nebo třetí možnost – 7 míst + zavazadlový prostor + klasické dveře – sem se dají přiřadit prodloužené verze klasických velkých MPV – Renault GrandEspace. U Renaultu se z dieselových agregátů dá doporučit sice nejslabší 1,9DCi, je ale svoji konstrukcí jednoduchý a potýká se s menšími nemocemi než 2,2 Dci či 3,0 Dci. Rozhodně se musíme v případě této volby spokojit s velmi klidnou jízdou. Při rodinném ježdění se dá z benzinových jednotek doporučit turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitr. Spotřeba je sice vyšší, ale nestoupá do závratných výšek. A nebo čtvrtá kombinace 7 míst + zavazadlový prostor + ve Vašem případě zajímavé posuvné dveře - Chrysler GrandVoyager.. U Chrysleru se dá doporučit turbodiesel, benzinové verze nejsou svým zdvihovým objemem a spotřebou v dnešní době příliš zajímavé. Za Vaši cenovou představu se dá pořídit rok výroby 2004 – 2005.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist