Vyplatí se koupit BMW X5 za 400 tis. Kč?

Ojeté BMW X5 je dnes na trhu ojetin lákavým zbožím. Hlavně díky cenám, které jsou dnes po deseti letech klidně i na čtvrtině té původní pořizovací.
PORADNA, 30.12.16 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
BMW X5

DOTAZ: Dobrý den, zajímá mne BMW X5 druhé generace. Konkrétně pokukuji po 30d, který se dá koupit za pěkné peníze. Co na tenhle motor říkáte? A jaké budou investice do budoucna? Na auto mám zatím 400 tis. Kč. Děkuji za informace. Lukáš S.


zadek ODPOVĚĎ: Dobrý den Lukáši, dieselový třílitr je podle mne zdaleka nejprodávanější motorizací. Pokud koukáte po ojetině za 400 tisíc korun, bude to nejspíše ročník 07/08, kde se tento motor označoval jako 3.0d a má výkon 173 kW. Pod kapotou X5 vydržel až do roku 2010, kdy byl po faceliftu modelu nahrazen třílitrem s novou konstrukcí a výkonem 180 kW. Ještě existuje možnost, že se v bazaru dostanete k výkonnější verzi (210 kW), která má dvě turba a s hodně podobnou spotřebou jede o poznání lépe. Obě motorové varianty se u tuzemských prodejců ojetin vyskytují ve shodném počtu cca 50/50. Motor je to spolehlivý, i když starší koncepce s hliníkovým blokem. Skvělá je i spotřeba, kdy se v klidu vlezete do cca 8,5 litru nafty na 100 km. K motoru také dostanete výhradně šestistupňový automat, který řadí vcelku v pořádku, ovšem novější osmistupňová převodovka je svým projevem příjemnější.

K mání je dnes zhruba stovka dieselových BMW X5 druhé generace (do faceliftu 2010) s dieselovým třílitrem. Ceny se dle stáří, nájezdu a technického stavu pohybují od 300 tisíc po téměř jeden milion korun.

podvozek Před nákupem bych se zaměřil na stav filtru pevných částic. V případě jeho nefunkčnosti je třeba najít příčinu problému, která nemusí být nutně ve filtru samotném. Rozhodně napojte auto na diagnostiku a nechte si načíst veškeré závady. Při vizuální kontrole zkontrolujte těsnost automatu a stav zavěšení předních kol. Problémová jsou i světla. Na předku praskají krycí plexiskla a do zadních lamp často zatéká.

int Vyhledání toho pravého auta i jeho vlastní nákup včetně prvního servisu nemusí být nijak náročná činnost - moudrý kupující si krom pořizovací ceny nechává v záloze další desítky tisíc na prvotní náklady po koupi ojetiny. Vlastní provozování ojeté X5 už ale může být pro méně movité majitele finančně hodně náročné. Počítejte s tím, že pokud vůz koupíte za 400 tis. Kč. určitě to nejsou Vaše poslední výdaje. Taková ojetina bude mít najeto minimálně 200 tisíc kilometrů. Pokud však vůz nedostával pravidelný a nešizený servis, může tento nájezd znamenat spoustu následných výdajů. Například jen zmíněný filtr pevných částic koupíte nový za cca 50 tisíc korun, drahé jsou i náhradní podvozkové díly včetně brzd nebo pneumatiky. U řady servisních úkonů se neobejdete bez asistence diagnostiky, což znamená navštívit dobře vybavený servis s odpovídající hodinovou sazbou za práci. Zkrátka údržba prémiového SUV něco stojí a je dobré se na to připravit.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist