Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
PORADNA, 11.10.17 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Fiat Palio
DOTAZ: Dobrý den, začal jsem s rekonstrukcí chaty a potřebuji nějaké větší auto na stěhování (vlastníme Škodu Fabii). Rád bych co nejdříve koupil něco nenáročného na provoz i servis. Známý dlouhodobě užívá Fiat Palio kombi. Je s ním spokojen a nechal by mi ho za cenu asi 25 tisíc korun. Vůz má benzínový motor 1.2. Myslíte si, že jej mám koupit? Děkuji za názor, František.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Františku, Palio můžeme s přehledem zařadit do kategorie "ojetina za jeden plat". V inzerci jich mnoho není, aktuálně jen tři kousky s cenami od 13 tisíc korun do 36 tisíc korun. Vůz se u nás prodával od roku 1998 do roku 2003, takže všechny kousky budou mít něco za sebou. Pokud se ale Váš známý o auto alespoň trochu staral, mohlo by ještě nějakou dobu posloužit. Navíc vám hraje do karet i motorizace. Dvanáctistovka se pod kapotu Palia dostala v celkem třech verzích podle roku výroby. Měly výkony 54, 59, nebo 44 kW. Lišily se verzí vstřikování (jednobodové vs. vícebodové) a také počtem ventilů (8V vs. 16V). Všechny verze jsou ale spolehlivé a jak je vidět v inzerci, snesou i vyšší nájezdy. Pokud budete v autě vozit těžší věci, nedoporučuji nejslabší variantu, kterou byste zbytečně trápil.

Před koupí mrkněte na stav koroze, hlavně na podvozku, který může být po letech napaden víc než je zdrávo. Jinak Palio netrpí žádnými vážnějšími specifickými poruchami, stejně jako Fiat Punto první generace, z kterého Palio vychází technicky. Jejich špatná pověst vychází spíše ze špatné image značky Fiat jako celku. Tento punc nekvalitní značky je ovšem z větší části neopodstatněný. Pokud jste příznivcem značky, zvažte ještě jako možnou alternativu Fiat Marea Weekend – je výrazně prostornější, bohatší výbava a za srovnatelnou cenu.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist