Výroba třídveřové verze Hyundai i30 byla zahájena

Včera byla v nošovickém závodě Hyundai zahájena sériová výroba třídveřové verze Hyundai i30.
NOVÉ MODELY, 21.11.12 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Hyundai i30
Ten měl světovou premiéru na pařížském autosalonu v září. Po pětidveřovém hatchbacku, jehož výroba byla zahájena letos v lednu, a po kombi, které se začalo vyrábět v červnu, je třídveřová verze doplněním o poslední variantu.
Třídveřový model i30 se od ostatních dvou odlišuje několika detaily. Nejmarkantnější změny se odehrály na přední masce, která dostala nové kruhové odlehčovací otvory ve své horní části. Změnil se také tvar mlhovek a LED svítilen pro denní svícení – nové kruhové mlhovky jsou doplněny přímou řadou LED svítilen, namísto původních ve tvaru písmene L. Přepracovány byly i koncové svítilny, kde přibyla světla s LED technologiemi a vůz tak má při pohledu zezadu jiný vzhled.
Motory třídveřové verze modelu Hyundai i30 zůstanou stejné jako je tomu u hatchbacku a kombíku – tedy benzínové a dieselové agregáty o objemu 1,4 a 1,6 litru – spojené buď s manuální nebo automatickou šestistupňovou převodovkou.
Cílovou zákaznickou skupinou třídveřové verze budou např. bezdětné páry, které cestují maximálně ve dvou lidech a zadní dveře by u pětidveřové karoserie využívaly minimálně, a také mladí lidé, které potěší sportovní vzhled vozu. Je pochopitelné, že zadní sedadla, přístupná po sklopení předních opěradel, zůstávají v původní komfortní velikosti pro tři osoby.
Třídveřový model Hyundai i30 by se měl k prodejcům dostat ještě do Vánoc a jeho prodej se naplno rozjede po Novém roce. Definitivní cena ještě nebyla stanovena, je ale zřejmé, že s ohledem na menší materiálovou a výrobní náročnost (díky absenci jednoho páru dveří) bude o něco nižší než je cena pětidveřového hatchbacku.

"na prvním místě je spokojený čtenář"
1/2
2/2


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist