Xsara Picasso 2.0 HDi nebo Ford C-Max 1.6 TDCi?

Našemu čtenáři kamarád doporučil Xsaru Picasso se vznětovým dvoulitrem HDI před Fordem C-Max. Jaký na to máme názor?
PORADNA, 07.03.08 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Dotaz: Dobrý den, svého času jsem byl plně rozhodnutý pro Ford C-max 1.6 TDCi, ale po konzultaci s kamarádem, který dělá ve velkoobchodě náhradních dílů mně bylo řečeno, ať raději uvažuji o Citroënu než o Fordu z důvodu nižší poruchovosti a také levnějších náhradních dílů. Nutností je rodinné auto, vzhledem k tomu, že máme malé dítě a to byl další důvod proč se přikláním k fordu, který v "dětských" bezpečnostních testech dopadl dost slušně.
Děkuji za Váš názor. Marek Hrabec


Škoda, že v dotaze neuvádíte, jestli uvažujete o ojetých nebo zbrusu nových vozech. Mohu se jen domnívat o jaký vůz máte zájem. Proto se pokusím odpověď pro oba případy.

Citroën Xsara Picasso

Citroen Xsara PicassoU volby motorů nastává paradoxní situace. Vznětový dvoulitr je totiž méně výkonný než vznětová šestnáctistovka, která produkuje o 16 kW výkonu více a je téměř shodná s agregátem ve Fordu C-Max. Ta je však k dispozici až od roku 2004, tudíž pokud uvažujete o starším exempláři, nezbývá než sáhnout po motoru 2.0 HDi. Ten patří mezi ty spolehlivější, a tak se ho bát nemusíte. V Xsaře mohou někomu vadit příliš měkká sedadla a jen průměrné jízdní vlastnosti. Díky průměrné zadní nápravě a vyšší stavbě karoserie si Picasso sahá velmi brzo na limity podvozku. Pokud tedy patříte mezi sportovněji založené řidiče, vypusťto toto MPV ze své úvahy rovnou.

(+) komfortní odpružení
(+) široká nabídka ojetin
(+) nadprůměrný rozvor /2760 mm/
(+) solidní odhlučnění
(+) objem zavazadelníku /550 litrů/
(+) variabilita interiéru
(-) náklon v zatáčkách
(-) pluje při vysokých rychlostech
(-) kvalita zpracování
(-) řazení
(-) řízení
(-) průměrné brzdy
(-) náchylnost podvozku na nekvalitní silnice
(-) méně učinné topení a ventilace
(-) menší rejd

Srovnání nových vozů v zákl. výbavě (Kč):

 

Ford C-Max

 

Xsara Picasso

 

C4 Picasso

 

1.6 HDI / TDCi

 

602.990

 

618.900

 

649.900

 

2.0 HDI / TDCi

 

751.990

 

-

 

774.900

 

Ford C-Max

Ford C-Max 1,6 TDCiU Fordu C-MAX je situace zcela opačná. Výkon vznětových motorů odpovídá objemu. A opět trochu paradoxně Vám budu doporučovat opět jiný agregát než zmiňujete. Po delší osobní zkušenosti s tímto modelem mohu vřele doporučit silnější pohonnou jednotku. Tím je dvoulitrový diesel, který ve spojení s šestistupňovou převodovkou dosahuje nižší spotřeby než šestnáctistovka. Na dálnici si tak můžete užívat pohodovější jízdy. Použité diesely v C-Maxu patří k méně problémovým a s jejich pořízením určitě chybu neuděláte.

(+) řízení
(+) řazení
(+) výkon
(+) interiér
(-) vyšší cena ojetin

Osobně bych se rozhodl pro Ford C-Max, který ve mě zanechal více pozitivních pocitů než francouzský rival. Ten sice poskytuje komfortnější (resp. plavnější) jízdu, přesto ve všech ostatních parametrech je lepší C-Max.Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist