Zákazníci chtějí Cayenne. Porsche jich vyrobilo už 500 tis. ks.

Od zahájení produkce modelů Cayenne v saské továrně v Lipsku roku 2002, sjel z výrobní linky za 11 let jubilejní počet sportovních SUV.
AKTUALITY, 10.07.13 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Porsche Cayenne

Při zahájení výroby se denně v saské továrně Porsche vyrobilo 70 vozů. Nyní produkuje závod každý pracovní den pětkrát více těchto vozů. V minulém roce bylo zákazníkům ve 125 zemích dodáno přes 83 000 kusů tohoto modelu. „Každoročně zaznamenáváme několikaprocentní nárůst prodejů, například v loňském roce evidujeme 9procentní navýšení prodeje modelů Cayenne,“ sděluje Christian Lang, generální ředitel Porsche Inter Auto CZ.

Svůj nový vůz si přímo v lipské továrně značky Porsche vyzvedne ročně přibližně 2 500 zákazníků z celého světa. Zde si mohou vyzkoušet vlastnosti vozů na závodním okruhu nebo na terénním polygonu. Tyto zážitky má i nový majitel půlmiliontého modelu Cayenne z Rakouska, který si osobně přijel pro bílý Cayenne S Diesel s osmiválcovým motorem o výkonu 382 k.

A jak model Cayenne hodnotí přímo majitelé a naši čtenáři?
“Jediné, co bych autu vytknul, je enormní spotřeba oleje. Výrobce uvádí spotřebu 1 l na 1 000 km - bohužel pravdivý údaj. Další nemilou (ale vzhledem k povaze a obsahu motoru celkem předpokládanou) vlastností je velmi značná spotřeba pohonných hmot. Přesto se mi ve městě daří udržet čtyřapůl litrového „jedlíka“ na uzdě, a tak si motor nevezme víc než 18 litrů.
Jen pro zajímavost – pokud natankuji obyčejný 95oktanový benzín, vyleze spotřeba zhruba na 21 litrů, nehledě na to, že to pocítíte na výkonu,” informuje Tomáš. Jeho kompletní recenzi najdete ZDE.

Otakar k tomu dodává: “Protože jsem fanda zn. Porsche, koupil jsem si k několika 911kám i Cayenne. Z počátku jsem byl s autem spokojený, ale pak mně začalo čím dál víc lézt na nervy. Z 911 jsem zvyklý se o auto nestarat a jen ho používat. Začalo to tím, že se často mění destičky, pak jsou to žárovky v předních reflektorech na svícení do stran při zatáčení. Často praskají a světlomet bez speciálního klíče ani nesundáte. Pak začala zlobit klima.” Kompletní recenzi najdete ZDE.

Redakční test si přečtěte zde: Porsche Cayenne - Krize identity"na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist