Ženy platí v servisech více než muži

Zahraniční studie organizace ClickMechanic ukázala zajímavou skutečnost – muži a ženy platí v autoservisech za stejné úkony různé částky. Rozdíl dosahuje až 30 %.
AKTUALITY, 16.08.15 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Pokud někdo z vás vsázel na to, že to mají ženy v servisu jednodušší, tak jste na omylu. I přes to, že přijede do servisu se stejným vozem a mechanici na něm budou provádět stejný úkon, jako kdyby s tím samým autem přijel muž, mohou zaplatit až o 30 % více.

Organizace ClickMechanic testovala nezávislé autoservisy ve Velké Británii a zjistila, že ženy řidičky v průměru platí o 45 liber více, což je zhruba 1.700 Kč, za tu samou práci. Jako konkrétní příklad si vybrala výměnu spojky na Fordu Focus z roku 2011. Pokud se spojka měnila na voze, se kterým přijel do dílny řidič, stálo ho to v průměru 445 liber (cca 17 tisíc korun), zatímco když to samé auto přivezla do servisu žena řidička, zaplatila 582 liber (zhruba 22.100 korun). V řeči čísel se jedná o rozdíl ve výši 31 % v neprospěch něžného pohlaví.

Když už se ClickMechanic zajímala o rozdíly v cenách, zajímalo ji pochopitelně, z jakého důvodu se vůbec objevují. Uspokojivou odpověď však nedostali. Lze tedy jen spekulovat, proč tomu tak je. Možností je několik, v úvahu přichází například zažitá klišé, že ženy technice aut příliš nehoví, a proto nedokáží posoudit, zdali částka, kterou za onen konkrétní úkon zaplatí, je adekvátní, či nikoliv.

Objevují se také případy, kdy servis rozdílné částky zdůvodnil tím, že mimo výměny nebo opravy problému, s nímž žena do servisu jede, mechanici odhalí další údajnou závadu a opraví ji. Přidávají se hodiny drahé práce, v extrémních případech se účtují i součástky, na které se vůbec „nešáhlo“.
S čím jezdí Češi nejčastěji do servisu?

Nejčastějším důvodem návštěvy je výměna pneumatik, motorového oleje nebo pravidelná servisní prohlídka. Do autoservisu Češi jezdí v průměru dvakrát ročně.
Do neautorizovaných servisů jezdí nejčastěji lidé ve věku 30 až 44 lety. Motoristé stále častěji využívají služeb souvisejících se zajištěním STK. 8 % řidičů nejezdí do servisu nikdy.

Řidiči si servis vybírají hlavně podle kvality nabízených služeb, na základě doporučení nebo podle ceny.
Pokud jde o částky, které motoristé v servisech platí, v neznačkovém servisu je to v průměru 2.372 Kč, návštěva autorizovaného servisu je stojí v průměru 3.382 korun."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist