ZKUŠENOSTI UŽIVATELE po pěti letech: VW Golf 1.6 CL

Golfa jsem koupil v únoru 2001 v autobazaru. Jednalo se o pětidveřový hatchback, po prvním majiteli, koupený v ČR, nehavarovaný, se servisní knížkou a manuálem v češtině.
RECENZE UŽIVATELŮ, 26.06.07 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf
Značka:Volkswagen
Model:Golf
Typ:1.6 CL
Bližší označení:55 kW
Karoserie:hatchback
Obsah motoru:1598
Palivo:benzín
Rok výroby:1995
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:91 000
Najeto km nyní:141 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:5 a půl roku
Průměrná spotřeba:7,2 l/100 km
Poruchy:viz text
Předchozí vozidlo:Fiat Uno
Auto mělo pouze základní výbavu, tj. servořízení a rádio, chyběly airbagy, ABS či klimatizace. Zabezpečené bylo zámkem řadicí páky. Obuté bylo na plechových discích se sjetými zimními pneumatikami. Lak i interiér byl velmi zachovalý, pouze na několika místech bylo čalounění a koberce propálené od cigaret (auto ale nebylo kouřem vůbec cítit) a na dveřích a zadním sloupku karoserie byly viditelné škrábance, způsobené evidentně nějakým vandalem (nebo závistivým sousedem).

Vlastníte vůz značky Volkswagen? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!

Mojí první investicí pár dní po koupi byla nová autobaterie (1 500,- Kč), neboť po týdnu stání v garáži v autě nesvítilo ani stropní světlo. Hned poté jsem se vydal do značkového servisu (poprvé a naposledy), kde jsem nechal vyměnit rozvodový řemen, kladku, motorový olej a svíčky (celkem 5 200,- Kč). S příchodem jara jsem musel investovat do nových letních pneu (4 700,- Kč), na podzim jsem pak pořídil pneu zimní, včetně disků (5 000,- Kč, disky z vrakoviště za 800,- Kč). V dubnu 2002 jsem měnil brzdové destičky a kapalinu (2 000,- Kč), v říjnu téhož roku poslední díl výfuku (2 800,- Kč). V létě 2004 (při 120 tisících km) pak auto dostalo nové tlumiče (celkem za 6 500,- Kč). Olej včetně filtru jsem měnil pravidelně po roce provozu, což v mém případě znamenalo něco kolem 10 tisíc ujetých km (vždy polosyntetiku 10W-40). Pravidelně, dle návodu k obsluze, byl měněn také vzduchový a palivový filtr.
První závada se na autě objevila nedlouho po koupi a nebyla nikdy odstraněna, zvykl jsem si na ni a neměla žádný vliv na provoz auta a jeho spolehlivost: asi po 5 vteřinách od nastartování studeného motoru (po ránu nebo po celodenním stání na parkovišti) došlo k náhlému poklesu otáček a ke 'kuckání' motoru. Po lehkém přidání plynu již bylo vše v pořádku. Tato závada se objevovala pravidelně od jara do podzimu, při venkovních teplotách nad 15 °C, v zimním období se nikdy neprojevila. Zřejmě bylo vadné nějaké čidlo teploty.
V únoru 2004 přestal fungovat termostat, výměna za nový včetně nové chladicí kapaliny přišla na 700,- Kč.
Občas mi odešla halogenová žárovka, nejčastěji jsem ale měnil žárovky koncových světel. Osvětlení přihrádky u spolujezdce začalo svítit nepřetržitě. Žárovku jsem jednoduše natrvalo vyndal, nechtělo se mi rozebírat palubní desku. Horší byla porucha žároviček osvětlujících přístrojovou desku, svítily pouze hodiny a stav km. Bylo nutné desku vyndat, ukázalo se, že šlo pouze o špatné kontakty žároviček. Někdy na jaře 2005 se objevily další dvě nepříjemnosti - občas bylo z motorového prostoru a zároveň i uvnitř auta cítit benzin (v servisu nic nenalezeno) a při startování docházelo občas k pálení kabelů někde pod volantem (chvilkový zápach a obláček bílého kouře nad volantem). Toto jsem již neřešil, neboť jsem auto v září 2006 prodal známému, který o těchto problémech ví a údajně se mu tyto závady dosud neprojevily.
Co se týká koroze auta, ta se začala objevovat na předních blatnících a prazích, ale zatím v rozumné míře. Auto jsem pravidelně ručně myl a voskoval autobalzámem, možná proto i dnes lak vypadá velice zachovale. Technickými a emisními kontrolami auto vždy prošlo bez sebemenších problémů, aniž by bylo nutné předem cokoliv seřizovat a opravovat. Spotřeba se pohybovala okolo 7,2 litrů (dle údajů v TP je průměr 6,9 l), přičemž převažovaly jízdy na krátké vzdálenosti (10 - 20 km) do zaměstnání nebo na nákupy do města. Celkově mohu golf III hodnotit jako spolehlivé a bytelně udělané auto, vždy jsem s ním bezpečně a bez sebemenších problémů dojel do cíle. V některých parametrech dokonce trumfne i mladšího čtyřkového golfa (vnitřní uspořádání, prostor na zadních sedadlech), což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, neboť golf IV. generace momentálně vlastním.
KladyZápory
spolehlivost horší výhled dozadu
robustnost rachotící zadní okna (otevřená)
kvalita zpracování, trvanlivost pouze dojezdová rezerva
stále hezký design  
odolnost vůči korozi  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
2
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
2
pružnost motoru
2
řazení
1
řízení
1
sedadla
2
spotřeba
2
výhled z vozu
2
zavazadelník
2
celkové hodnocení - průměr:
1.64
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist