Známe ceny nového Fordu Fiesta

Na český trh přichází Ford Fiesta s upraveným designem a několika novými motory včetně tříválcového 1.0 EcoBoostu.
NOVÉ MODELY, 24.10.12 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Fiesta

Motory a převodovky
Z novinek pod kapotou jsou těmi nejzásadnějšími dvě výkonové varianty motoru 1.0 EcoBoost (100 a 120 k), které z Fiesty dělají nejúspornější vůz s benzinovým motorem v segmentu malých aut. Průměrná spotřeba je 4,3 l/100 km a emise CO2 99 g na 1 km. Dalším novým agregátem je dieselový motor: 1.5 TDCi o výkonu 75 k a spotřebě 4,1 l/100 km.

Novinkou ve Fiestě je i dvouspojková automatická převodovka PowerShift zkombinovaná s motorem 1.6 Duratec Ti-VCT o výkonu 105 k.

Nové technologie
Nová verze Fiesty dostala systém Ford SYNC s bezpečnostní funkcí automatického nouzového volání Emergency Assist, jež v případě nehody automaticky vyrozumí v místním jazyce nejbližší pracoviště záchranné služby s udáním přesných GPS souřadnic.

Evropskou premiéru absolvuje v nové Fiestě systém My Key, který pomůže zejména rodičům přimět teenagery k bezpečnější jízdě a omezit jejich vystavování se riziku. Majitel totiž může prostřednictvím My Key nakonfigurovat nejvyšší rychlost vozu či maximální hlasitost audio aparatury. Systém také dokáže ztlumit audio, dokud si posádka nezapne bezpečnostní pásy, nebo znemožnit deaktivaci klíčových asistenčních a bezpečnostních systémů řidičem.

Cena
Nová Fiesta výbavou bude v ČR k dispozici již od 209 990 Kč a zájemci už si ji mohou objednávat.

Pravděpodobně nejžádanější variantou nové Fiesty bude, dle vyjádření zástupců Fordu, na českém trhu verze Trend 5dv. s motorem 1.25 Duratec, jejíž cena byla stanovena na 244 990 Kč. Motor 1.0 EcoBoost je k mání za 299 990 Kč v 3dveřové verzi a díky speciální zaváděcí nabídce za stejnou cenu i pro 5dveřové provedení.

Nový Ford Fiesta se začne vyrábět 5. listopadu v Kolíně nad Rýnem."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist