Zotye S21: další zajímavá kopie z Číny

Nedávno jsme vám představili vcelku zdařilé čínské kopie Range Roveru a Tesly, dnes tu pro vás máme další – Zotye S21 je křížencem Audi Q3 a passatu.
AKTUALITY, 12.09.15 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Prosté kopírování je v Číně skoro jako národní sport a čím dál tím víc se to týká i automobilů. Mimo prostého kopírování prokázali technici a designéři automobilky Zotye poměrně značnou dávku improvizace, když představili svůj model S21.

Zotye S21 Stačí letmý pohled a téměř jistě vás musí napadnout, že toto auto jako by bylo složeno ze dvou vcelku známých produktů evropských automobilek. Přední část je takový nafouklý VW Passat poslední generace, na něj navazuje vysoká kabina Audi Q3, uvnitř je to zase jako byste řídili Teslu.

Zotye S21 Co se týká použité techniky, o pohon se stará 1,5litrový turbomotor s výkonem 162 koní. Pohonné jednotce sekunduje buď pětistupňový manuál, nebo bezestupňová převodovka CVT, přičemž v obou případech jsou poháněna přední kola. Pokud by se vám vůz náhodou zalíbil, musíme vás zklamat, na evropském trhu jej nekoupíte.

S kopírováním známých aut má zkušenosti řada čínských firem, jako například Landwind, který nedávno představil svůj vůz X7. Už jen letmý pohled na fotky auta vám však musí říct, že tohle SUV už prodává někdo jiný. Ano, jedná se o drzou a téměř identickou kopii luxusního Range Roveru Evoque. S nadsázkou lze říci, že pokud by obě auta stála vedle sebe a zakryli bychom znaky obou výrobců, jen opravdový fanoušek a znalec by je rozeznal. Jako vejce vejci se podobají především designem exteriéru, obě auta mají stejné rozměry a moc se neliší ani interiér.

Landwind X7 Na co se čínský Landwind X7 snaží přilákat zákazníky? Asi jednoznačně to bude cena, která byla stanovena v přepočtu na 530 tisíc korun. Pro srovnání – originální Range Rover Evoque stojí v Číně nejméně 1,6 milionu korun, u nás začíná na 941 tisících. Za cenu Range tedy v Číně koupíte tři Landwindy X7 a když si budete chtít připlatit, výrobce vám na vůz namontuje originální masku se znakem britského výrobce, čímž se kopie ještě více přiblíží předloze.

V čem se oba vozy liší, je použitá technika – Landwing nepoužívá pohon všech kol a pod kapotou lze mít pouze jeden jediný motor, který je dvoulitrový benzínový čtyřválec s turbem, který si výrobce půjčil (nebo okopíroval) od Mitsubishi. Pohonná jednotka dává maximální výkon 188 koní.

Youxia X = Tesla Model S

Youxia X Číňané si vzali do parády také Model S od amerického výrobce elektromobilů Tesla. I ten byl téměř kompletně okopírován, avšak zde se ukázal také mimořádný smysl pro kreativitu. Designéři ve voze použili například informační systém pojmenovaný KITT OS, který nápadně připomíná ten v Pontiacu Firebird TransAm, jenž „jezdil“ hlavní roli v seriálu Knight Rider."originální stav ojetin je lepší než tuning"
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist